E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

‘Me duart e lidhura e me një rrip në qafë’, ish-futbollisti gjendet i vd*kur

Një lajm i dhimbshëm vjen nga Greqia, ku një ish-futbollist i kombëtares helene është gjetur i vrarë në makinë.

Futbollisti grek Nikos Tsumanis është gjendur i vdekur në makinën e tij. Mediat në Greqi njoftojnë se 31-vjeçari është gjendur pa shenja jete nga familja e tij, ndërsa ishte me duart të lidhura dhe me një rrip në qafë. Policia dyshon se kjo është një vrasje, por ende nuk ka asnjë pistë mbi ngjarjen.

Pasi u raportua i zhdukur nga miqtë e tij, filluan kërkimet intensive për gjetjen e 31-vjeçarit duke zbuluar më pas trupin e tij të pajetë.

Nikos Tsumanis së fundmi ishte pjesë e Apollonit në kampionatin grek, ndërsa ka qenë pjesë e Shpresave të Greqisë në vitin 2011 dhe më parë ka luajtur për Korfuzin, Panathinaikosin e Ksanthin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...