E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

fier

Aksident në Fier, ndërron jetë 30-vjeçari

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e sotme në Fier, si pasojë e të cilit ka ndërruar jetë një 30-vjeçar. Burime zyrtare nga...

Fier: Makina del nga rruga, 2 të plagosur

Një aksident automobilistik u regjistrua pasditen e sotme në fshatin ShënPjetër të Fierit. Një 22-vjeçar mbeti i plagosur pasi humbi drejtimin e automjetit tip ‘’Fiat’’...

Dy ditë pas nisjes së shkollës, disa nxënës në Fier pozitivë me Covid-19

Fieri vijon të mbetet problematik në përhapjen e virusit Covid-19. Mësohet se janë infektuar disa nxënës në shkollat publike  "Naim Frasheri" e "Penellopi Piro",  si...

“Për sytë e ballit, nuk kam lekë të tjera”/ Të moshuarit tregojnë tmerrin: Autorin e njohim

Të moshuarit që u grabitën në fshatin Pishë të Fierit, kanë dhënë disa detaje lidhur me autorin për të cilin pretendojnë se e njohin. Ngjarja...

Terrorizoi me sëpatë çiftin e të moshuarve, policia kap 47-vjeçarin e rrezikshëm (FOTO)

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 47-vjeçar që grabiti dhe terrorizoi me sëpatë një çift të moshuarish, ngjarje e ndodhur në fshatin...

Përndiqte 28-vjeçaren, arrestohet fieraku i shpallur në kërkim

Një shtetas me inicialet F. D., 46 vjeç, banues në Metaj, Fier, është vënë në pranga, pasi kishte përndjekur një 28-vjeçare. 46-vjeçari ishte shpallur në...

Emrat/ OFL iu dërgon ultimatumin e prerë 3 fierakëve të rrezikshëm

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar sërish aksionin e saj në Fier. OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të...

Motori përplaset me makinën, ndërron jetë 31-vjeçari

Së fundmi, një aksident i rëndë ka ndodhur në Fier, ku për pasojë ka humbur jetën një 31-vjeçar. Raportohet se një motor është përplasur me...

Organizonin dasma në mënyrë të paligjshme, gjobiten pronarët e dy restoranteve

Policia e Fierit ka ndëshkuar sot me masë administrative dy pronarë të dy restoranteve në qytet. Sipas policisë, ata janë gjobitur me nga 1 milionë...

Detajet/Tentuan të rrëmbenin 31-vjeçarin, policia e Fierit zbulon ngjarjen e rëndë

Policia ka zbardhur një ngjarje të ndodhur në 17 gusht, ku pesë persona kanë tentuar për të rrëmbyer një 31-vjeçar, e më pas e...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...