E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

energji

Kinë, vihet në funksion hidrocentrali i dytë më i madh në botë

Kina vuri në funksion hidrocentralin Baihetan, i cili cilësohet si i dyti më i madh në botë, për nga kapaciteti. Ky hidrocentral, është ndërtuar...

Rama premton: Aeroporti i Tiranës me 2 terminale, nuk do të blejmë më energji

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar qytetin e Lezhës, ku në fjalën e tij para qytetarëve ka treguar planet për hapjen e...

Kryeson listën e PS në Tiranë/ Bozo: Kam plot energji dhe shumë ide

Drejtuesi politik i PS-së për kryeqytetin, Erion Veliaj prezantoi ditën e sotme, 6 kandidatët për deputetë nga 36 kandidatët në Tiranë. Gjatë fjalës së saj,...

OSHEE: Tirana nesër 5 orë pa drita, ja zonat ku do të stakohet energjia

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE) ka njoftuar se ditën e nesërme do stakohet energjia elektrike në dy zona të Tiranës, në rrugët...

Tirana nesër pa drita, OSHEE tregon zonat problematike dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka njoftuar abonentët për shkëputjen e përkohshme të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Sipas njoftimit të OSHEE,...

OSHEE: Zonat që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se ditën e nesërme në disa zona në Tiranë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Njoftimi: “Përshëndetje....

Remont në nënstacionin e Selitës, ja zonat që s’do kenë energji nesër

Vijojnë sërish stakimet e energjisë eletrike. OSHEE njofton të gjithë abonentët në Tiranë, se nesër do të shkëputet energjia nga ora 09:00-14:00. Kjo për...

Tirana pa energji nga e hëna në të enjte, ja zonat problematike

Me anë të një komunikate zytare, OSSHE njofton se nga data 15 deri në datën 18 qershor do të ketë shkëputje të energjisë elektrike....

Nesër, këto zona të Tiranës do të kenë ndërprerje të energjisë

Nesër, më datë 11 Qershor, disa zona në Tiranë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se ndërprerja...

OSHEE tregon si do faturohet muaji mars për abonentët në zonat e largëta

OSHEE ka njoftuar së fundmi se faturimi i energjisë elektrike për muajn mars për 368 mijë abonentë do të bëhet duke pasur si referencë...

Të fundit

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...