E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

ditelindja

Dokumentet/ Berisha ka gënjyer në Formularin e Dekriminalizimit

Është thënë disa herë që Sali Berisha ka falsifikuar dy nga gjeneralitetet e tij, por mungesa e provave si dhe djegia e çuditshme e...

Të kesh frikë me të ardhë ditëlindja

Nga Astrit Patozi Sot m’u dhimbs shumë Rexhep Meidani. Sepse e kishin futur në mes, që në pikë të mëngjesit dhe pa pikë mëshire, njëri...

Arsyeja pse Mbretëresha e Britanisë feston dy ditëlindje

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II feston sot ditëlindjen e saj, duke mbushur plot 94 vjeç. Por që prej marrjes së fronit, mbretëresha feston...

“Po më mbyt malli”/Do festonte 47-vjetorin, fjalës prekëse të nënës së Olldashit

Ish-deputeti i ndjerë Sokol Olldashi, i cili u nda nga jeta në vitin 2013 si pasojë e një aksidenti fatal, do të festonte sot...

“Rri roje deri në 4 të mëngjesit”/ Urimi i veçantë i Sokol Ballës për të ëmën, kujton sakrificat

Gazetari i njohur shqiptar, Sokol Balla ka ndarë me ndjekësit në profilin e tij në “Instagram” një mesazh urimi për nënë e tij me...

Eduart Ndocaj na prezanton me vajzën, dedikimi special për ditëlindje

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj ka publikuar së fundmi një fotografi të vajzës saj, teksa i ka dedikuar edhe një urim me rastin...

Fotoja e rrallë e kryeministrit Rama kur ishte 5 vjeç, si dukej 50 vjet më parë

Vetëm pak ditë më parë, kryeministri Edi Rama festoi ditëlindjen e tij të 55-të, ndërsa në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi e tij...

Rama feston sot datëlindjen, ka një mesazh urimi për pavarësinë e SHBA-ve

Kryeministri Edi Rama sot feston 55-vjetorin e lindjes. Mirëpo, datëlindja e tij përkon me 243-vjetorin e shpalljes së pavarësisë të Shteteve të Bashkuara të...

Ilva Tare tregon më në fund portretin e së bijës Melody

Ilva Tare, sikundër edhe kolegët e saj, është munduar me çdo kusht që të mos tregojë asnjë detaj në lidhje me familjen e saj....

Basha feston 45-vjetorin e lindjes, ja dhurata që mori nga të rinjtë e PD-së (Video)

Të rinjtë e Forumit Rinor Demokrat, me rastin e 45-vjetorit të liderit të tyre, Lulzim Basha, i kanë dhuruar këtij të fundit fanellën e...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...