E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

ditelindja

“Prej 40 vitesh”, Ardit Gjebrea merr super dhuratën për ditëlindje

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ditën e sotme feston ditëlindjen dhe urimet që ka marrë kanë qenë të shumta dhe mjaft të përzemërta. Ai mbush...

Aksidenti i mori jetën çiftit/Efektivi shqiptar po kthehej nga dreka e ditëlindjes së gruas

Një ditë më parë, një aksident fatal i mori jetën Ervin Dervinës, oficer i kontaktit i Shqipërisë pranë Qendrës për Forcimin e Ligjit në...

Ndërroi jetë pak muaj më parë, Ajola Xoxa dedikim prekës për të atin

Pak muaj më parë u nda nga jeta babai i Ajola Xoxës, publicisti i njohur Arben Xoxa. Ajola e ka kujtuar shpeshherë nëpërmjet fotove në...

Ija e Bes Kallakut bën 80 vjeç, surprizohet nga familjarët (Video)

Gjyshja e Bes Kallakut, Ija festoi ditën e djeshme ditëlindjen e saj. Familjarët dhe njerëzit e saj të dashur e kanë surprizuar me një festë...

Eli Fara, vajzës së saj: S’kisha njeri pranë vetes, dhimbjet shtoheshin

Këngëtarja Eli Fara i ka kushtuar një dedikim vajzës së saj, Marinës, me rastin e ditëlindjes. Ajo tregon peripecitë që ka kaluar ditën kur erdhi...

Ditëlindja e PS-së/Me kë e festoi Rama, po socialistët? Dalin fotot

Një ditë më parë shënoi 27-vjetori i themelimit të Partisë Socialiste. Ishte vetë kreu i kësaj partie Edi Rama, i cili me anë të...

Ditëlindja e hidhur e trajnerit të Kamzës

Skuadra e Kamzës siguroi mbijetesën në Superiore në ndeshjen e fundit pasi mposhti Partizanin me rezultatin e ngushtë 1-0 në transfertë. Por vetëm një...

FOTO/Ditëlindja e ëmbël e Sara Hoxhës

E ku ka më bukur se të festosh ditëlindjen me fëmijën tënd në prehër? E sidomos kur je një nënë e re, që ta ka...

Ditëlindja e RD-së “emocionon” Metën: Suksese dhe jetë të gjatë!

Ditëlindjes së  27-të të Rilindjes Demokratike nuk ka mundur t’i rezistojë edhe presidenti i Republikës, Ilir Meta. Me anë të një statusi në Facebook,...

FOTO/Papa feston 81-vjetorin, kjo është torta speciale

Papa Françesko feston sot 81-vjetorin e lindjes. Sigurisht, për Atin e Shenjtë torta është mjaft e veçantë, e dizenjuar nga artisti Maupal (Maurizio Pallotta). Ky...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...