E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

diskutimet

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë/ Meta tregon se çfarë u diskutua

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas video-konferencës që zhvilloi pak më parë me kryeministrin Rama, kryeopozitarin Basha dhe ministrat. Përmes një postimi në Facebook, Meta...

Dita e dytë e Kongresit Zgjedhor të PS, ja axhenda

Po zhvillohet në këto momente punimet e ditës së dytë të Kongresit zgjedhor të Partisë Socialiste. Gjatë kësaj mbledhjeje pritet të ketë diskutime me tema...

Negociatat/ KE: Ja kur do të rifillojnë sërish diskutimet për Shqipërinë

Këshilli Evropian ka nxjerrë një dokument në të cilin thuhet se çështja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të diskutohet sërish...

Samiti i Sofjes/BE lë në baltë Shqipërinë. E fshin nga diskutimet: S’ka hapje negociatash!

Samiti i Sofjes i cili do të mbahet pas pak ditësh ka hequr tërësisht nga axhenda e diskutimeve procesin e integrimit të Shqipërisë. Në një...

Diskutimet Shqipëri-Greqi/Rama: Pse bashkohem me Sali Berishën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama teksa qëndron në Kosovë, ka folur në lidhje me diskutimet mes Shqipërisë  dhe Greqisë. Sipas Ramës, deri tani janë...

Diskutimet Shqipëri-Greqi/Meta i “frikësuar” mbledh ish-presidentët

Kërkesa e ministrit Bushati ndaj Ilir Metës për t’i dhënë plotfuqishmërinë në bisedimet me Greqinë, ka vënë në lëvizje Presidentin e Republikës. Pas takimit...

Diskutimet Shqipëri-Greqi “tërbojnë” opozitën greke

Kryeministri Edi  Rama dhe kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras , do të takohen në Zvicër në kuadër të samitit të Davosit, ndërsa s’përjashtohet fakti...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT