E shtunë, 31 Korrik, 2021
25.5 C
Tirana

Dita e dytë e Kongresit Zgjedhor të PS, ja axhenda

Po zhvillohet në këto momente punimet e ditës së dytë të Kongresit zgjedhor të Partisë Socialiste.

Gjatë kësaj mbledhjeje pritet të ketë diskutime me tema si rindërtimi pas tërmetit, pakti për Universitetin, drejtësia, energjia, turizmi, legalizimet dhe integrimi evropian.

Kongresi do të ndahet në 3 pjesë. Pjesa e dytë nis në orën 12 me dy raporte:

Raporti i Komisionit të Verifikimit të Mandateve, Kryetari i Komisionit nga Shpëtim Cami dhe raport mbi gjendjen e strukturave të PS, Sekretari Organizativ dhe i Koordinimit Elektoral të PS, Arben Pëllumbi.

Më tej, sekretari për Koordinimin e Këshillave të Rajoneve në PS, Ilir Beqaj do të bëjë prezantimin e programit “Shqipëria që duam 2030”.

Ndërsa, deputeti Alket Hyseni do të bëjë prezantimin e ndryshimeve dhe përmirësimeve në Statutin e Partisë.

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla që do të prezantojë axhendën politike të PS, deri në qershor 2021.

Seanca e tretë nis me organizimi i procesit të votimit dhe numërimit të votave për zgjedhjen e anëtarëve të Asamblesë Kombëtare dhe të Komisionit të Garancive Statutore dhe Etikës të partisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...