E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

Denaj

Ministrja Denaj: Qeveria 2 mld lekë shtesë për vaksinat

Qeveria ka miratuar ndryshimet në buxhet për fondin shtesë prej 2 miliard lekësh për blerjen e vaksinave antiCovid. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj,...

Ministrja Denaj i jep garancinë e rëndësishme ambasadores së SHBA-së

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, është takuar sot me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Denaj është shprehur se rrugëtimi Euro-Atlantik...

Denaj: Pika ndërkufitare “One Stop Shop” mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, priti në një takim ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi. Gjatë takimit, palët ranë dakord...

Denaj: Një lajm i mirë për ekonominë

Ministrja e Financave Anila Denaj së fundmi ka bërë një postim në rrjetin social Facebook, ku shkruan se ka një lajm të mirë për...

Denaj: Në ‘sitë’ Inspektorati i Punës, s’ka më punonjës të padeklaruar

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj përgjatë një konference për mediat ditën e sotme theksoi se operacioni në ditët në vijim do të...

Çmimi i karburantit/ Reagon Denaj: S’ka rritje, sajesë e Bashës

Ministrja e Ekonomisë Anila Denaj ka reaguar përmes një postimi në Twitter pas zërave të opozitës për rritje të taksës së karburantit në vend....

Rritje të pagave deri në 7%, ministrja Denaj: Kush përfiton që nga 1 prilli

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj u është përgjigjur në mënyrë indirekte akuzave të ish-deputetes Vokshi, se Rama i mashtroi mjekët dhe mësuesit...

Të fundit

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...