E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

dalë

“Të na kishin dalë ballë për ballë”, Rama: Opozita nuk do hapjen e negociatave

“Kundërshtarët tanë duhet të na kishin dalë për ballë.” Kjo ka qenë sfida që kryeministri Edi Rama i ka bërë opozitës në takimin elektoral...

A mund të urdhërojë Presidenti ushtrinë të dalë në rrugë? Xhaçka e sqaron…

Presidenti është Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, madje Ilir Meta në më shumë se një rast e ka përsëritur këtë.  Por në...

“S’kanë faj që kanë…”, Rama mesazh deputetëve pas miratimit të rezolutës

Kryeministri Edi Rama pas mbylljes së seancës së sotme parlamentare ku u zhvillua për 5 orë një mocion me debat dhe u mbyll me...

Flet deputeti i dalë nga listat e LSI: Dy kushte për të votuar shkarkimin e Metës

Ralf Gjoni, deputeti që është pjesë e Grupit të Pavarur Parlamentar, por i dalë nga  listat e LSI-së, ka folur në lidhje me deklaratën...

‘Brexit’, Trump: Britania do dalë nga BE pa marrëveshje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha në një intervistë për Sunday Times se lideri i Partisë së Brexitit Nigel Farage, duhet të...

Meta, një përpjekje për të dalë nga shtrati i Monikës

Nga Andi Bushati/ Ka një tendencë për ti parë në një mënyrë tejet sipërfaqësore qëndrimet e forta që Ilir Meta mbajti sot. Deklaratat e...

Foto/Martohet Princeshë Eugenie, shikoni sa nuse e bukur ka dalë

Këtë të premte oborri mbretëror britanik erdhi sërish në qendër të vëmendjes.  Princeshë Eugenie është martuar me të fejuarin e saj Jack Brooksbank. Dhëndri...

Njihuni me Dillon Danis, njeriu që detyroi Khabibin të dalë nga vetja (Video)

Khabib Nurmagomedov fitoi përballjen historike të UFC-së ku përballë kishte Conor McGregor. Ky duel është kthyer në kryefjalën e mediave për shkak të përleshjes...

Basha: Qeveria ka dalë jashtë kontrollit, do të përballet me reagimin e popullit

Çështja e shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar ka zënë një vend të rëndësishëm në agjendën e opozitës gjatë muajve të fundit, ndërsa është...

Ministri i qeverisë ka lidhje me Bajrajt/PD: Sa herë u ke çuar selam në emër të Ramës, kur je takuar?

Edi Paloka ka sërish pyetje për Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati. Pas replikave të para, Paloka ka reaguar sërish dhe i...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....