E martë, 30 Nëntor, 2021
2.5 C
Tirana

Foto/Martohet Princeshë Eugenie, shikoni sa nuse e bukur ka dalë

Këtë të premte oborri mbretëror britanik erdhi sërish në qendër të vëmendjes.  Princeshë Eugenie është martuar me të fejuarin e saj Jack Brooksbank. Dhëndri i emocionuar është dëgjuar t’i këtë thënë nuses: ‘Ju dukeni e përsosur’.

Princeshë Eugenie është mbesa e Mbretëreshës Elisabeth II. Ajo u martua me Jack Brooksbank, një tregtar vere.

Ceremonia martesore është mbajtur në Kishën e Shën Gjergjit në Windsor. Në dasmë ka pasur  850  të ftuar përfshirë, aristokratë, VIP-a dhe miq.

Nusja u shoqërua në altar nga babai i saj, Princi Andrew, nën sytë e gjyshes, Mbretëreshës Elisabeth II. Princesha dukej e mrekullueshme e veshur me fustanin e bardhë të stiluar nga stilisti i famshëm Peter Pilotto. Fustani me bisht madhështor i nxirrte në pah pjesën e kurrizit.

Nëna e saj Sarah Ferguson, Dukesha e York,  qëndronte e ulur pranë vajzës së madhe Beatrice. Ata panë se si 28 vjeçarja u martua me Jackin, 30 vjeç.

Princ Harry dhe Meghan Markle u futën nga një derë anësore në ceremoni. Bashkë me ta ishin edhe William me gruan e tij Kate dhe fëmijët e tyre George dhe Charlotte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...