E martë, 30 Nëntor, 2021
2.5 C
Tirana

Njihuni me Dillon Danis, njeriu që detyroi Khabibin të dalë nga vetja (Video)

Khabib Nurmagomedov fitoi përballjen historike të UFC-së ku përballë kishte Conor McGregor. Ky duel është kthyer në kryefjalën e mediave për shkak të përleshjes masive që ndodhi në fund mes dy ekipeve. Pasi irlandezi u dorëzua, Nurmagomedov kaloi rrjetën e oktagonit dhe filloi përleshjen me Dillon Danis, që më pas solli një sherr masiv.

Por, kush është Danis dhe çfarë bëri ai që Khabib të nervozohet aq shumë?

Dillon Danis është një sportist amerikan i UFC-së i lindur në New Jersey. 25-vjeçari është pjesë e skuadrës së McGregorit dhe stërvitet me irlandezin që nga viti 2016. Ai ka ndihmuar Conorin të bëhet gati për ndeshjen kundër Nate Diaz dhe është specialist në  jiu-jitsu (artë marcial që fokusohet në luftën e afërt në tokë).

Pse Dillon u sulmua nga Khabib?

Ende nuk dihet saktësisht, por eksperti dhe kometatori i UFC-së, Joe Rogan, i cili ishte afër oktagonit i ka hedhur pak dritë gjithë kësaj situate:

“Kjo është diçka jashtëzakonisht e keqe për këtë sport. Nuk mund të dëgjonim se çfarë Dillon thoshte, por absolutisht ishte duke e fyer Khabibin. Ja pse ai e kaloi mburojën dhe e sulmoi atë. Nuk mund ta besoja se ishte duke ndodhur”.

Nuk duhet harruar se edhe Conori para përballjes ka fyer disa herë Khabibin, kështu që rusi tashmë ishte i nervozuar dhe fyerjet e Dillonit ishin të mjaftueshme që t’i japin fund durimit të tij ndaj skuadrës së McGregorit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...