E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Njihuni

Njihuni me kryeministrin teknik të Maqedonisë së Veriut

Ministri aktual i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, do të jetë kryeministër teknik i Maqedonisë së Veriut, nga data 3 janar, kur nga detyra...

Njihuni me qytetin që regjistroi sasitë më të mëdha të shiut

Është raportuar se reshjet e shiut do jenë prezente në Shqipëri edhe gjatë ditëve në vijim. Ndërkohë së fundmi Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë me...

Njihuni me shqiptaren që kandidon për postin e prokurores në SHBA

Janë të shumtë shqiptarët e suksesshëm që kanë shkëlqyer edhe përtej kufijve. Gazeta “The Washington Post”, i ka kushtuar një artikull të veçantë shqiptares së...

Frymëzuese/ Notoi 225 km në Adriatik pa asnjë mjet ndihmës, njihuni me rekordmenin kroat

Mund të duket e pabesueshme, por një njeri ia ka dalë të notojë 225 km pa u ndalur në det të hapur. Rekordi i...

Njihuni me ambasadoren e re amerikane në OKB

Ambasadorja e re amerikane në Organizatën e Kombeve të Bashkuara filloi detyrën të enjten. Kelly Knight Craft nuk do të ketë shumë kohë për...

Njihuni me serbin që flet shqip dhe mban flamurin kuq e zi

Mediat kosovare e quajnë “serbi që dashuron Kosovën dhe popullin shqiptar”. Mund të tingëllojë e çuditshme nisur nga tensionet e mëdha mes dy vendeve,...

Familjet që sundojnë botën/ Njihuni me historinë e Rothschild, ka aq para sa nuk numërohen

Ju nuk do ta gjeni familjen Rothschild në Forbes sepse trashëgimia e saj i përket shumë trashëgimtarëve. Shuma e saktë që ata zotërojnë është...

Paga minimale 2500 $, njihuni me vendin ku s’ekziston korrupsioni

A mund ta paramendoni një vend që krizën ekonomike botërore nuk e ka ndjerë fare, derisa vendet tjera i numëronin miliarda dollarë të humbura...

Shi dhe shtrëngata, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Edhe dita e sotme parashikohet me reshje në të gjithë vendin, ndërsa qarqet me sasinë më të madhe priten të jenë Korça, Gjirokastra dhe...

Njihuni me kamerierin më simpatik në Shqipëri, me lekët që fiton blen dhurata për motrën

"Shqipëria pa filtra" në BOOM ka sjellë një tjetër histori. Keti, edhe pse është vetëm 8 vjeç, ai punon si kamerier. Thotë se ka...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...