E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

burrat

Meshkujt rrezikohen më shumë nga pandemia? Ja çfarë thonë ekspertët

Kërkuesit së fundmi janë shprehur se pirja e duhanit, alkooli, shëndeti i dobët, janë disa nga faktorët të cilat dëshmojnë pse vdesin më shumë...

Koronavirusi/ Kush rrezikohet veçanërisht dhe pse

Burra, gra dhe fëmijë janë të infektuar me virusin e ri Corona me denduri të barabartë. Por pasojat janë shumë të ndryshme. Faktorë vendimtarë...

Obama: Gratë nuk janë perfekte, por janë më të mira se burrat

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama së fundmi ka dhënë një mesazh të fortë në lidhje me gratë. “Nëse gratë do të garonin për...

Studimi/ Disa nga arsyet pse gratë kanë më shumë nevojë për gjumë se burrat

Sipas disa studimeve shkencore të kryera, gratë kanë më shumë nevojë për gjumë se burrat. Kjo vjen për shkak sepse gratë kanë tendencë të...

Kush tradhton më shumë, burrat apo gratë?

Kush tradhton më shumë, burrat apo gratë? Edhe pse shpesh debatohet se kush tradhton më shumë, burrat apo gratë, gjërat janë pak a shumë të...

Studimi i ri: Optimizmi, sekreti i jetëgjatësisë së njeriut

Parja e gotës gjysmë plot, mund të nënkuptojë një jetë më të gjatë. Në këtë përfundim mbërrin studimi më i fundit, që sugjeron se...

Studimi i fundit: Divorci çon burrat drejt vetëvrasjes

Studimet kanë treguar se divorcet janë shumë të rënda psikologjikisht jo vetëm për nënat dhe fëmijët, por edhe më shumë për baballarët, ndaj këta...

Burrat shqiptarë rrinë në internet, gratë…

Edhe në përdorimin e teknologjisë ka diferenca gjinore mes shqiptarëve. Përqindja e burrave që përdorin celularët dhe internetit është më e lartë se sa...

Kryemadhi: Burrat nuk i dhanë asgjë Shqipërisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një takim me gratë ka folur për forcën e gruas në vend. Kryemadhi tha se nënat shqiptare duhet të...

Modeli Merkel/ Si fitohet dhe mbahet pushteti në botën e burrave 

Nga: Kati Marton “The Atlantic” Gjashtë kandidatëve, që kanë shpallur zyrtarisht kandidaturën për garën presidenciale amerikane të vitit 2020, unë iu ofroj këtë këshillë: Studioni...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT