E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Kremlini ndalon aplikacionin Telegram, qytetarët zbarkojnë në rrugë për protesta

Më të lexuarat

Vendoset lëndë plasëse pranë një banese në Fushë Krujë

Një sasi tritoli është gjetur pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës. Fatmirësisht lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi e zonja e shtëpisë e...

Pandemia/ Dy pacientë humbin jetën në spitalin Infektiv

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Viktimat janë një burrë nga Shkodra dhe një...

“Kjo është mrekulli”/ Policia përballet me atë që nuk pritej në aksin Sauk-Teg

Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, ku edhe kanë vëzhguar me radar për të parandaluar aksidentet rrugore. Referuar edhe aksioneve të ndërmarra...

Fluksi i frikshëm me të infektuarit, zbulohet lëvizja e fundit e Ministrisë së Shëndetësisë

Pavarësisht thirrjes së vazhdueshme të mjekëve, ende nuk ka një ndërgjegjësim në masë nga ana e qytetarëve. Dje u shënuan 4 vikima, shifër kjo...

Raporti i OKB: Marrëveshje e fshehtë Shqipëri Turqi për dorëzimin e gylenistëve

Një raport i zyrës së Komisionerit të Lartë për të Drejtat e Njeriut në OKB, hedh dyshimet se Shqipëria është pjesë e një marrëveshjeje...

Virusi i merr jetën ish-volejbollistes së Vllaznisë

Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një...

Rritet sërish kurba, shtim të pacientëve të moshave të reja

Situata në Spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët e fundit ka shtim të pacientëve edhe të moshave të reja. Janë kryer...

Komisioni për shkarkimin e Metës mblidhet nesër, çfarë pritet të diskutohet

Pas një ndërprerjeje disa mujore, ditën e nesërme do të mblidhet Komisioni që heton Presidentin Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës. Komisioni hetimor ka afat...

Pandemia në Shqipëri/ Numër i lartë rastesh të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

Shqipëria po vuan me situatën e rëndë me pandeminë. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 4 persona, e po kështu...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Kë qendër të Moskës janë mbledhur mijëra persona që protestojnë  kundër përpjekjeve të autoriteteve për të bllokuar aksesin në aplikacionin e mesazheve, Telegram.

“Putini është hajdut” kanë brohoritur protestuesit kanë të cilët kanë kërkuar për më shumë liri në internet.

Lideri opozitar, Aleksei Navalny po merr pjesë në protestën që është organizuar nga Partia Liberale e Rusisë, që e ka cilësuar si “turp” bllokimin e aplikacionit Telegram.

Autoritetet në Rusi po përpiqen të bllokojnë qasjen në Telegram, pasi aplikacioni nuk ua ka dërguar të dhënat e përdoruesve Shërbimit Federal të Sigurisë.

Lexo edhe :   Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

Protesta në Rusi po mbahen që prej 16 prillit, kur rregullatori shtetërore i mediave, Roskomnadzor, ka nisur të zbatojë një vendim të gjykatës për të ndaluar qasjen në këtë aplikacion.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OFL zbarkon në Tiranë dhe Kavajë, kush janë 4 personat që duhet të deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca Ligjore (OFL) i ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë 4 “të fortëve” nga Tirana dhe Kavaja. OFL i ka nisur kërkesat...

Manchester City merr lajmin e shumëpritur nga CAS

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka marrë një vendim lidhur me përjashtimin dy-vjeçar dhe gjobën që Manchester City kishte marrë nga UEFA. Bëhet me dije...

Sherr me njëri-tjetrin, policia arreston dy vëllezërit dhe xhaxhain e tyre

Policia ka arrestuar sot tre persona në Krujë, pasi akuzohen për dhunë në familje. Në pranga kanë rënë shtetasit A. D., 32 vjeç, E. D.,...

Pandemia/ Dy pacientë humbin jetën në spitalin Infektiv

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Viktimat janë një burrë nga Shkodra dhe një...

Shifra rekord/ Rritet ndjeshëm numri i rasteve në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 117 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Shpërndarja gjeografike e...