E premte, 10 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

rruge

Ambulanca del nga rruga, ndërron jetë pacienti që po transportohej drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në fshatin Krutje, Fier. Policia bën me dije se një ambulancë që po transportonte një pacient drejt...

Autoambulanca përplaset me “Toyotën”, përfundon jashtë rrugës

Një autoambulancë e Spitalit të Fierit është përplasur me një automjet tip “Toyota” dhe ka përfunduar jashtë rrugës, në një kapanon. Aksidenti automobilistik raportohet se...

Taksistët protestojnë në rrugën “Ibrahim Rugova”

Ditën e sotme disa taksistë kanë protestuar në rrugën “Ibrahim Rugova”, pasi iu është ndaluar të punojnë sepse një pjesë e rrugës do të...

Koronavirusi/ Rrugët e boshatisura nga njerëzit, “pushtohen” nga kafshët

Përhapja e koronavirusit ka bërë që njerëzit nga e mbarë bota të izolohen në shtëpitë e tyre, si masë parandaluese për frenimin e virusit. Mirëpo...

COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Kini besim, jemi në rrugën e duhur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, teksa u bën thirrje qytetarëve që të kenë besim pasi...

“Në mbrojtjen e popullit nga tradhtarët”/Rama shpërndan videon nga aksioni i ushtrisë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video nga aksioni i përditshëm tashmë i ushtrisë në rrugët e Shqipërisë, për të siguruar respektimin...

Milot-Rrëshen/ Trajleri del nga rruga, përplaset me mbrojtëset anësore

Një mjet i tonazhit të rëndë trajler, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me mbrojtëset anësore. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në rrugën e...

Aksident në Fier/ Makina përfundon në kanal, 3 persona dërgohen në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Krapait në Fier. Bëhet me dije se dy makina një tip ‘Benz’ dhe një...

Dibër/ Hiqen 20 patenta, 80 drejtues mjetesh dërgohen në komision

Njësia Operacionale Lëvizëse e Qarkullimit Rrugor u stacionua sot në të gjitha rrugët kryesore të Qarkut Dibër. Raportohet se 20 shoferëve u janë hequr patentat,...

Dy femra kapen për flokësh në mes të rrugës (Video)

Dy femra janë kapur për flokësh me njëra-tjetrën në mes të rrugës dhe ngjarja ka tërhequr vëmendjen e kalimtarëve. Disa prej tyre e kanë filmuar...

Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...