E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

qytetaret

Radha në Kapshticë/ Ministria e Punëve të Jashtme e Greqisë zbulon vendimin e fundit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, njofton mbi regjimin e lëvizjes nga Shqipëria drejt shtetit grek për periudhën 1-15 shtator 2020, në kuadër...

Kriza nga pandemia/ Koreja e Veriut këshillon qytetarët të hanë breshka

Koreja e Veriut duket se është zhytur në një krizë të thellë ekonomike, si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Mbyllja e kufijve nga pandemia ka...

“Lehtësime për qytetarët”/ Meta dekreton 4 ligje

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shpalljen e 4 ligjeve. Sipas kreut të shtetit, këto ligje synojnë krijimin e lehtësirave për qytetarët e disa...

Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i kalojnë pushimet brenda vendit këtë verë. “Ky vend është i bekuar në mënyrë unike...

Pse nuk u bëhet tamponi të gjithë atyre që paraqiten në spital? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka treguar se pse nuk testohen për koronavirusin të gjithë ata që shfaqen në spital si të dyshuar. Në një...

“Je bërë virolog, ekonomist e politikan”, Rama tallet me qytetarët

Kryeministri Rama, në jo pak raste ka konflikte me qytetarët, të cilët shpërthejnë me një mori sharjesh dhe mallkimesh. Por duket se Rama çdo...

“Ke dështuar në të bërit shtet”, si i përgjigjet Rama qytetarit

Që në orët e para të ditës e deri më tani, ka pasur një situatë të agravuar mes policisë dhe protestuesve lidhur me Teatrin....

Lehtësimi i masave/ Manastirliu publikon rregullat e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu iu bën apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësimit të masave ndaj...

Çfarë pritet në orën 17:00? Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama do u dedikojë pasditen e tij të gjithë qytetarëve shqiptarë, të cilët kanë ende paqartësi për shumë çështje. Sikundër ka njoftuar edhe më...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...