E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

“Në fund të ditës së 10-të, tarifa shkoi 2 milionë”, qytetarja i ankohet Bashës

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Kryedemokrati Basha, gjatë mesditës së sotme zhvilloi një bashkëbisedim me disa qytetarë të cilët kanë kaluar Covid-19. Qytetarët rrëfyen situatat e tyre në përballjen me virusin. Ata i thanë kryetarit të PD se në shumicën e rasteve, në mungesë të përgjigjes nga shteti, janë detyruar të gjejnë zgjidhje në spitalet private duke paguar shuma të papërballueshme nga familjet shqiptare.

Një nga të pranishmet u shpreh se kishte dy prindërit e saj me virus, e se tarifa në fund i ka shkuar në 2 milionë lekë të vjetra. “Në shtet, në shtet analizat dhe skanerin brenda ditës. Fatura në fund të ditës ishte 500 mijë lekë të vjetra, pa mjekim, vetëm ekzaminime për të konfirmuar që jemi dhe ku jemi me gjendjen.

2 skanerat dhe analizat e gjakut, kaq. 500 mijë lek, po. Të nesërmen filloj mjekimin babi. Mori mjekim për të paktën 10 ditë edhe babi edhe mami, të nesërmen pjesëtarët e tjerë të familjes bëmë tampon privatisht.

Lexo edhe :   "Kanë vdekur 20 mjekë e infermierë”, Dasho: Hapni urgjent spitalet rajonalë

4 tamponë, fatura për secilën ishte 100 euro. Domethënë 400 euro tampon, për të parë mënyrën se si do izoloheshim, se pjesëtarët e tjerë domethënë familjarët janë moshë më e madhe, me probleme.

Prej 10 ditësh u mjekuan të dy. Në këto 10 ditë infermieri vinte në shtëpi privatisht, mjekimin ua mora të dyve normalisht privatisht dhe në fund të ditës së dhjetë, fatura minimale vetëm për një mjekim normal, nuk po them as aparat oksigjeni, vetëm analiza rikontrolli dhe fatura e mjekimit, ka qenë 2 milion lekë të vjetra.

Domethënë me gjëra të domosdoshme, holluesi i gjakut, antibiotiku, infermieri, domethënë gjithë mjekimi bazë. Koha është sukses dhe koha apo ekzaminimi apo tamponi në kohë këtu padiskutim që mungon, padiskutim”, u shpreh qytetarja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Vijon ora policore, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë ndryshim

Komiteti i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që të mos ketë masa të reja. Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se aktualisht do të vijojmë...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...