E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

burgosur

Shpërthen greva e urisë në burgun 313, të dënuarit: Ushqimi skandaloz, dhomat me insekte

Në burgun 313 në kryeqytet. 150 të dënuar kanë hyrë në grevë urie. Të burgosurit kërkojnë lejimin e takimeve me familjarët si dhe denoncojnë kushte...

Po prisnin ditën e ekzekutimit, 8 të burgosur humbin jetën nga koronavirusi

Tetë të burgosur të dënuar me vdekje, kanë humbur jetën nga koronavirusi në SHBA. Ngjarja është regjistruar në burgun “San Quentin” në Shtetet e Bashkuara....

“Më kanë lënë pa dyshek, kam fjet në ujë”, rrëfimi drithërues i të burgosurit

Ditën e sotme është gjetur i pajetë në burgun e Peqinit, Andon Mëhillaj, i njohur si anëtar i bandës së Julian Sinanajt. Në të...

Shtetet e Bashkuara dhe Irani shkëmbejnë shkencëtarët e burgosur

Një shkencëtar amerikan me prejardhje kineze, i dënuar për spiunazh në Iran, do të lirohet nga burgu si pjesë e marrëveshjes për shkëmbimin e...

Skandali/ Fëmijë, emigrantë dhe të burgosur firmosin pro ndërtimit të HEC-it

"Fiks Fare" denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal në Tepelenë. Një firmë, e cila duhej të merrte mendimin e banorëve për ndërtimin e...

Turqia do të kthejë në vendet e tyre militantët e burgosur të IS-it

Turqia do të dëbojë pjesëtarët e grupit militant Shteti Islamik në vendet e tyre, edhe nëse nënshtetësia u është revokuar. Paralajmërimi është bërë nga ministri...

Tentoi të fuste lëndë narkotike në burgun e Fushë-Krujës, pranga 35-vjeçarit

Një 35-vjeçar është arrestuar, pasi ka tentuar të fusë lëndë narkotike në burgun e Fushë-Krujës. Shtetasi me inicialet A.N., është kapur teksa po futej...

Drejtori i Burgjeve: Të burgosurit ‘VIP’ përdorin sistemin për të pasur benefite

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili ka raportuar në Komisionin e Sigurisë situatën në burgje. "Janë porositur vrasje nga burgu, do raportohen në...

Të burgosurit me sjellje të mirë do ta mbajnë vetë çelësin e qelisë së tyre

Në Britani do të aplikohet një skemë e re e cila ka tërhequr vëmendjen e shumë personave në mbarë botën. Të burgosurit me sjellje...

“Rama dhe Lleshaj në panik”, Paloka pas arrestimeve: I vetmi vend me të burgosur politikë

Protesta e shtatë kombëtare e organizuar nga opozita e bashkuar është shoqëruar me tensione dhe përdorim masiv të mjeteve piroteknike. Ditën e sotme policia...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...