E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

bregdetare

3 persona rrezikojnë të mbyten, plazhet pa roje bregdetare

Tashmë që është hapur zyrtarisht sezoni turistik, mungesa e rojeve bregdetare është kthyer në një problem serioz. Mësohet se vetëm ditën e sotme në...

“Zgjerimi i vijës bregdetare prioritet i Cipras”, ministri grek: Pala shqiptare ka dhënë…

Jorgos Katrugalos, ministri i Jashtëm grek në një prononcim për mediat greke është shprehur se zgjerimi i vijës bregdetare është një nga prioritetet e...

Sarandë/ Rojet bregdetare shpëtojnë nga mbytja anijen me flamurin amerikan

Një mjet detar  i tipit  Veljere me emrin “ Sea Shell” me flamur Amerikan me tre persona në bord, i cili vinte nga Dubrovniku...

Roja bregdetare spanjolle shpëton 466 emigrantë në Mesdhe

Ekipi shpëtues i Spanjës ka arritur të shpëtoje 466 migrantë që kanë tentuar të kalojnë detin Mesdhe nga Afrika e Veriut për në Evropë. Autoritetet...

Kadiu: Rojet bregdetare nuk funksionojnë, rrumpallë kompetencash e institucionesh

Deputetja e PD-së Fatbardha Kadiu, në nisje të sezonit turistik nga ngritur shqetësimin e mos funksionimit të rojeve bregdetare. Deputetja Kadiu akuzon institucionet e...

Mbytja e 22-vjeçarit/A do të kujtohet Vangjushi për rojet bregdetare

Me ardhjen e Qershorit shumë shqiptarë drejtohen drejt zonave bregdetare për të bërë kaluar fundjavën por ka dhe nga ata që kanë filluar pushimet...

“Luftë” në Egje, anija turke përplas Rojen Bregdetare greke

Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës...

Thesaret që mund të gjeni nën ujërat bregdetare të Shqipërisë

SARANDË, Shqipëri (AP) - Duke zbritur poshtë valëve, pas metrave të para të zymta hapet rruga për në ujërat e pastra dhe shfaqet një...

Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...