E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

borxh

”Më erdhi keq”/ Idrizi: Ramës i dhashë lekë borxh kur u kthye nga Franca

Në çdo takim elektoral, kryeministri Edi Rama nuk ngurron të sulmojë kandidatët e opozitës, ndër to dhe kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi, e quan...

Barcelona rrezikon falimentimin, zbulohet shifra e çmendur e borxhit

Barcelona rrezikon falimentimin total për shkak të pandemisë globale, Covid-19. Ky lajm lançohet nga “La Vanguardia”, e cila analizon situatën serioze të klubit katalanas, e...

PD: Rama vjedh dhe në kohë pandemie, vendi nuk e përballon mandatin e 3-të

Partia Demokratike, akuzon qeverinë se po merr para borxh për pandeminë, ndërkohë që këto para po vidhen. Sipas PD, qeveria këtë javë mori 15 milion...

Kriza pandemike po zgjeron tregun e zi të huasë (fajdet)

Në kulmin e karantinës, në datën 19 prill të këtij viti, autoritetet e policisë vendore në qytetin e Shkodrës arrestuan 12 persona, pjesë e...

’70 mijë euro borxh’/ Detaje të reja nga vrasja e biznesmenit në Himarë

Zbardhen detaje të reja nga ekzekutimi i biznesmenit Niko Goro, në Himarë. Mësohet se Goro i ka pasur 70 mijë euro borxh, autorit Kliti Leka. 53-vjeçari,...

Kush po i zhyt shqiptarët në borxhe dhe varfëri? Meta shpërndan postimin e ish-deputetit të PS

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, postimin e ish-deputetit të PS, Kastriot Islami. Në analizën e tij për situatën ekonomike...

Manjani kritikon Metën: Ramën e bëre kryeministër, çfarë borxhi të kanë shqiptarët?

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ndërhyrë në replikat mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Teksa ky i fundit e pyeste Metën çfarë...

Prishtina do të luajë në Europë me lojtarë borxh

UEFA ka marrë vendimin që ndeshja mes FC Prishtinës dhe skuadrës nga Gjibraltari, Lincoln, të zhvillohet. Ajo që ka tërhequr vëmendjen në këtë rast është...

“Veliaj kërkon borxh për Teatrin”/ Tabaku tregon sa kushton projekti i godinës së re

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka publikuar sot një dokument, sipas të cilit kryebashkiaku Veliaj i kërkon kryeministrit Rama, ministres së Financave, Anila Denaj...

Qeveria merr borxh rekord në valutë/ BSH do emetojë një obligacion 120 milionë euro

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se në ankandin e radhës do të emetojë një obligacion me vlerë 120 milionë euro, me afat maturimi 2...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...