E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Manjani kritikon Metën: Ramën e bëre kryeministër, çfarë borxhi të kanë shqiptarët?

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ndërhyrë në replikat mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Teksa ky i fundit e pyeste Metën çfarë borxhi të kanë shqiptarët, Manjani e pyet presidentit se çfarë borxhi të kanë që ua bërë peshqesh Edi Ramën?

Sipas tij, Meta e bëri Ramën kryetar bashkue 12 vjet, dhe më pas kryeministër.

Manjani thotë se borxhet duhen larë deri më 25 prill, pasi situata është serioze.

Postimi i Manjanit në Facebook

Megjithmend Ilir, çfarë borxhi të kanë shqiptarët ty që ua bëre peshqesh Edi Ramën?!

I dhe oskigjen politik sa herë i merrej fryma në PS. E bëre dhe e mbajte kryetar Bashkie 12 vjet. Pastaj e bëre dhe e mbajte Kryeministër.

Tani të kërkon dhe hesap…

Vërtetë, çfarë borxhi të kanë shqiptarët për këtë peshqesh…!?

Por borxhet duhen larë deri me 25 prill. Nëse nuk lahen, atëhere i jemi të gjithë borxhli Edi Ramës, siç ata para nesh ishin borxhli ndaj Enver Hoxhës.

Është serioze këtë herë. Posti i Presidentit nuk mjafton…

Megjithmend Ilir, çfarë borxhi të kanë shqiptarët ty që ua bëre peshqesh Edi Ramën?!I dhe oskigjen politik sa herë i…

Publiée par Ylli Manjani sur Dimanche 4 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...