E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Bitcoin

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Kriptomonedhat bien ndërsa varianti i koronavirusit trondit tregjet

Bitcoin ra mbi 9% të premten, pasi zbulimi i një varianti të ri, potencialisht rezistent ndaj vaksinës së koronavirusit, pa investitorët të shpërndanin asete...

Kreu i Bashkisë së Nju Jorkut kërkon të paguhet me Bitcoin

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Nju Jorkut, Eric Adams, ka në plan të konvertojë pagat e tij të para në Bitcoin, pasi ai...

Zbulohet laboratori i Bitcoin-it në Krujë 

Një laborator për prodhimin e kriptomonedhave Bitcoin është zbuluar në Krujë, në sajë të një operacioni të OSHEE-së me Policinë e Shtetit. Për laboratorin e...

Nga floriri tek Bitcoin-i, ja si do të jetë e ardhmja e ekonomisë

Nga: Paola Subacchi “Nature” Doni të kuptoni arsyen pse qytetarët në El Salvador dolën të protestojnë në rrugë për miratimin e Bitcoin si një monedhë e...

BE ndërmerr ligjin e posaçëm për transfertat e kriptomonedhave

Bashkimi Evropian do të ndërmarrë një ligj të posaçëm ku do të detyrojnë kompanitë që bëjnë transferatat e kriptomonedhave të Bitcoin apo edhe të...

Edhe Shqipëria në “ethet” e kriptovalutave, rreziku i pastrimit të parave

Ersuin Shehu/Monitor Tendenca globale e investimit në kriptovaluta ka përfshirë edhe Shqipërinë. Shumë investitorë, sidomos të rinj, po i shohin këto instrumente si një shans për...

Presioni për të rregulluar tregun e pakontrolluar, Bitcoin nën 30,000 dollarë

Çmimi  i bitcoin ka rënë nën 30,000 dollarë, duke zhdukur pothuajse të gjitha fitimet e tij për vitin, pasi kërkesat e rregullatorëve e kanë...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

Vrau shokun te “5 Maji”, autori ngelet në burg

Gjykata e Apelit nuk ka pranuar ankimimin e shtetasit Marjus Dema, i cili akuzohet për vrasjen e shokut të tij, 27-vjeçarit Mehmet Qema, te...

Të fundit

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...