Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Zbulohet laboratori i Bitcoin-it në Krujë 

Një laborator për prodhimin e kriptomonedhave Bitcoin është zbuluar në Krujë, në sajë të një operacioni të OSHEE-së me Policinë e Shtetit.

Për laboratorin e Bitcoin-it është proceduar penalisht pronari i objektit, shtetasi me inicialet F.M. Drejtoria e OSHEE-së në Krujë njoftoi se ka nisur një aksion të madh kundër abuzimeve me rrjetin elektrik. Aksioni sapo ka nisur dhe është në vazhdim.

Gjatë kontrolleve të ushtruara me Policinë e Shtetit në 250 subjekte private, janë proceduar penalisht pesë persona, ndër ta dhe një biznes privat pa kontratë të cilit iu gjetën makineri të prodhimit të kriptomonedhave Bitcoin.

Të gjitha rastet janë konstatuar nga OSHEE-ja, dhe janë denoncuar në Policinë e Shtetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Bashkëpunimi ynë në digjitalizim, siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...