E enjte, 25 Shkurt, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

Policia e Shtetit

Policia paralajmëron: Po i’u vjedhin të dhënat në ‘WhatsApp’, ja si të veproni

Policia e Shtetit ka paralajmëruar të gjithë përdoruesit e aplikacionit "WhatsApp", pasi bëhet fjalë për një situatë serioze, e cila ka të bëjë me...

Pas orës 20:30 në karantinë, policia kalon në shërbim të përforcuar

Policia e Shtetit ka rikujtuar edhe një herë qytetarët për masat kufizuese që nisin që sot. Nisur nga situata e krijuar për shkak të...

Bledi Çuçi: Policia e Shtetit është sot shumë më tepër apolitike

Bledi Çuçi filloi zyrtarisht detyrën si Ministër i Brendshëm me prezantimin e anketimit të qeverisë suedeze mbi perceptimin për Policinë e Shtetit. Çuçi u shpreh...

Rama me tona të ashpra: Urdhërat e policisë zbatohen, nuk diskutohen

Kryeministri Edi Rama, i doli në mbrojtje Policisë së Shtetit, duke thënë se prej vitesh tashmë, me të në krye të qeverisë, ky institucion...

Rama: Të miturit në protestë, shfaqje e denjë për organizata terroriste

Kryeministri Edi Rama, e quan një shfaqje e denjë për organizata terroriste dhe ekstremiste, praninë e të miturve në protestat e fundit në kryeqytet...

Vret politika, jo policia

Nga: Luan Rama Që prej viteve nëntëdhjetë të shekullit të kaluar e sidomos prej viteve 1996-1997, Policia e Shtetit nuk ka qenë ndonjëherë më e...

Krimet kanë pësuar rënie, Lleshaj: Policia e Shtetit e besueshme për shqiptarët

Ministri i Brendshëm në detyrë, Sandër LLeshaj, pavarësisht ngjarjes së rëndë të vrasjes së Klodian Rashës, është shprehur se Policia e Shtetit është organizata...

“Protestat kanë degraduar”, Policia e Shtetit del me vendimin e fundit

Policia e Shtetit ka reaguar me anë të një njoftimi zyrtar, ku deklaron se ka marrë vendimin për të mos lejuar më protesta, të...

Ademi denoncon në prokurori Policinë e Shtetit: Nuk ruajti rendin dhe sigurinë

Kryetarja e Bashkisë Shkodër ka denoncuar në prokurori drejtuesit e policisë së shtetit, duke kërkuar “Procedimin penal të punonjësve dhe të drejtuesve të Policisë...

Protesta e djeshme/ Policia arreston 25 persona, procedohen 130 të tjerë

Policia ka arrestuar në flagrancë 25 persona, dhe proceduar në gjendje të lirë 130 të tjerë, pasi organizuan grumbullim dhe tubim të paligjshëm, mbrëmjen...

Të fundit

Ushtria amerikane i dhuron Shqipërisë 29 automjete “Humvee” (Foto)

Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dhuruar Forcave të Armatosura shqiptare 29 automjete luftarake shumë-përdorimshe (Humvee). Lajmi është bërë i ditur nga...

Meta: Covid-19 u shfrytëzua për shkeljen e të drejtave të njeriut

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e pandemisë në vend. Meta shprehet se Covid-19 jo vetëm i thelloi pabarazitë...

Nusret ndodhet në Shqipëri, ja në cilin qytet po qëndron kuzhinieri i famshëm

Kuzhinieri i njohur Nusret Gokçe këto ditë po qëndron në Shqipëri. Burime të sigurta për bordo.al kanë treguar se kuzhinieri i veçantë dhe me famë...

Mjeku Alimehmeti tregon qarqet me incidencë më të lartë infektimi nga Covid-19

Epidemiolopgu i njohur, Ilir Alimehmeti ka publikuar grafikët e testeve javore dhe rasteve të reja me Covid-19 sipas qarqeve në vendin tonë. Alimehmeti ka nxjerrë...

Asnjë nuk humb politikisht më 25 Prill, kurse shqiptarët sodisin?

Nga: Ben Andoni Ligjërimi i Lulzim Bashës i ka dhënë fund përdorjes deri te elementët fetarë dhe tashmë ka shkuar ngadalë limanit ku prehen liderat...