E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

OSHEE

Mirëmbajtja e rrjetit, sot stakohet energjia elektrike në këto zona të Tiranës

Operatori i Shpërndarjes së Eenergjisë Elektrike, me anë të një njoftimi ka bërë me dije se sot, për shkak të punimeve do të mbeten...

Zbulohet laboratori i Bitcoin-it në Krujë 

Një laborator për prodhimin e kriptomonedhave Bitcoin është zbuluar në Krujë, në sajë të një operacioni të OSHEE-së me Policinë e Shtetit. Për laboratorin e...

Tirana pa drita, ja zonat që duhet të marrin masa

Për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, disa zona në Tiranë do të jenë sot pa energji elektrike. OSHEE njofton se energjia do...

Identifikohen 3 të miturit, publikohet video-ja kur grabisin zyrat e OSHEE-së

Nga ana e policisë është bërë i mundur identifikimi i tre të miturve të moshave 13-14 dhe 15 vjeç, pasi rezultonin autorë të një...

Tirana pa drita, OSHEE: Nesër për dy dorë do të ndërpritet energjia elektrike

OSHEE njofton të gjithë qytetarët e Tiranës, se për shkak të punimeve, gjatë orës 15:00 dhe 17:00 do të ndërpritet energjia në disa zona...

OSHEE: Tirana nesër 5 orë pa drita, ja zonat ku do të stakohet energjia

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE) ka njoftuar se ditën e nesërme do stakohet energjia elektrike në dy zona të Tiranës, në rrugët...

Defekte në gjithë vendin, OSHEE nxjerr në terren 1500 punonjës

Kukësi dhe Vlora janë dy qytetet që kanë pasur më shumë defekte në rrjetin e shpërndarjes së energjisë. Në njoftimin e shpërndarë për mediat,...

OSHEE i nxjerr videon qytetarit, e kapën duke vjedhur energjinë nga shtylla

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), ka ndarë me qytetarët një video skandaloze, teksa kanë konstatuar një qytetar duke vjedhur energji elektrike. Sipas...

Publikohet udhëzimi/ Si do paguhet gjoba për mos mbajtjen e maskës

Publikohet udhëzimi se si do paguhet gjoba për mos mbajtjen e maskës. Sipas urdhrit, Policia e Shtetit dërgon brenda 14 ditëve procesverbalin e vendosjes se...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...