E mërkurë, 14 Prill, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

Betim

Biden mban fjalimin e parë si President: Amerika u testua dhe u ngrit sërish

Joe Biden, ka mbajtur fjalimin e parë presidencial si President i 46-të i SHBA-ve. Ai ka falenderuar ekselencën e Kushtetutës Amerikane, si dhe paraardhësit...

”Betohem”/ Joe Biden, zyrtarisht Presidenti i 46-të i SHBA-ve: Ditë shprese

Joe Biden është betuar si Presidenti i 46-të i Sheteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë betimit të Biden, të gjithë të pranishmit janë ngritur...

Kamala Harris betohet si zv/Presidente e SHBA-ve

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, bëri betimin në pozitën e re. Harris është nënpresidentja e parë grua dhe me ngjyrë në historinë...

Braçe: Dy vite më parë u betova me dorën mbi Kushtetutë për të mos vjedhur

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar foton e dy viteve më parë, kur u betua me dorën mbi Kushtetutë për të marrë postin e zëvendësit...

Kushtetuesja/ Soreca: KED të finalizojë pa vonesa listat për Presidentin

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca, ka përshëndetur betimin e Altin Binaj si anëtari i 5-të i Gjykatës Kushtetuese. Sipas Sorecës, bërja funksionale...

Yuri Kim bën betimin si ambasadore e SHBA në Shqipëri

Yuri Kim bëri të enjten betimin si ambasadore e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Kim, u emërua nga Presidenti Donald Trump në qershor të këtij...

Komandanti i Gardës Revolucionare betohet para mijërave iranianëve për hakmarrje

“Do t’u vëmë flakët të gjithë aleatëve të SHBA-së në rajon”, ky ishte mesazhi i Komandantit të Gardës Revolucionare të Iranit, gjeneralit Hossein Salami. Gjenerali...

Njihuni me murgeshat që merren me arte marciale

Shpatat vërtiten rreth trupave të tyre rrezikshëm, por ato vazhdojnë rutinën në unison dhe mbyllin stërvitjen e tyre plot hijeshi. Të veshura të gjitha njëlloj,...

Braçe flet për betimin e Arta Vorpsit: Noteria në asnjë rast nuk është parukeri

Së fundmi zv/kryeministri Erion Braçe i është përgjigjur interesit të medias lidhur me betimin e Arta Vorpsit si anëtare e gjykatës Kushtetuese te noterja...

Betohet anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese

Anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi, është betuar ditën e sotme para presidentit Ilir Meta, si  dhe në praninë e përfaqësuese të...

Të fundit

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Duka – UEFA-s: Përpjekjet e FSHF-së për kthimin e tifozëve janë refuzuar

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit të Stadiumeve dhe Sigurisë në UEFA, mbledhje e zhvilluar përmes video-konferencës, në të cilën...

Turqi / Futbollistët ndërpresin ndeshjen dhe hanë iftar në fushë

Ndeshja mes Giresunspor dhe Keciorengucu në kategorinë e dytë në Turqi, e luajtur dje,  u ndërpre përkohësisht në minutën e 10-të, në mënyrë që...

Katër skenarët e mundshëm të marrëdhënies së ndërlikuar SHBA-Kinë

Nga Dario Rivolta “Linkiesta” Pavarësisht nëse mund ta quani atë Lufta e Re e Ftohtë apo në ndonjë mënyrë tjetër, ajo që është e dukshme...

Akuzat për përdorimin e të dhënave / Rama: ‘Excel-i’ epokë e vjetër për PS-në

“Ai Excel-i që doli atje është shumë i prapambetur dhe shumë i epokës së vjetër për të qenë i PS-së”, kështu ka deklaruar kryeministri...