E mërkurë, 27 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

belgjike

Belgjika rikthen kufizimet, çfarë pritet të ndodhë nga e premtja

Kufizimet e koronavirusit do të kthehen në Belgjikë të premten. Rregullat përfshijnë mbajtjen e maskave të fytyrës në vende publike, dhe maska ​​​​të detyrueshme...

Video/ Momenti kur vërshimi i ujit shemb ndërtesën në Belgjikë

Belgjika është një ndër vendet më të prekura në Evropën Perëndimore si pasojë e përmbytjeve dhe vërshimeve të ujit, për shkak të reshjeve të...

Belgjikë/ Diplomohet për fizikë në Universitet 11-vjeçari, tani për Master

Laurent Simons, “mrekullia belge” e fëmijës tashmë i njohur prej vitesh për inteligjencën e tij shumë të lartë (IQ 145, maksimumi), u diplomua në...

Italia kalon Belgjikën, në gjysmëfinale përballje titanësh me Spanjën

Përfundon supersfida midis Belgjikës dhe Italisë, ndeshje e zhvilluar në ”Allianz Arena”, e vlefshme për fazën 1/8 të kampionatit evropian ”Euro 2020”. Ndeshja u mbyll...

Destinacioni ishte Napoli/ Kamoni me 300 kg kokainë u nis nga Belgjika

Zbardhen detaje të reja në lidhje me aksionin e Task Forcës, që sekuestroi 300 kg kokainë brenda një kamioni në portin e Durrësit. Mësohet se...

Belgjika fiton me përmbysje në Kopenhagen, kalon në fazën 1/8

Ka përfunduar ndeshja midis Danimarkës dhe Belgjikës, e zhvilluar në Kopenhagen. Belgjika ka arritur të triumfojë me përmbysje ndaj danezëve, të cilët zhvilluan një...

Belgjikë: Rritet numri i të infektuarve me Covid, kërkohet ndihmë nga Gjermania

Ministria e Shëndetësisë së Belgjikës po përballet me valën e tretë e rasteve me Covid-19, e cila ka sjellë një ngarkesë të madhe në...

Shkrihen kampionatet europiane, lind ‘Beneleague’

Lamtumirë Eredivisie dhe Jupiler Pro League! Hollanda dhe Belgjika do të bashkohen për të formuar BeNeLeague-n. Kjo u bë e ditur nga federata belge e cila...

Pandemia/Belgjika vendos masa të reja

Belgjika ka vendosur masa të reja për ata që udhëtojnë drejt këtij shteti. Në njoftimin zyrtar thuhet se të gjithë individët (përfshirë qytetarët belgë)...

Foto/ Ministrja belge publikon aksidentalisht çmimin e vaksinave anti-covid

Çmimi i vaksinave kundër Covid-19 të porositura nga Bashkimi Evropian, u bë më në fund publik por, në mënyrë aksidentale dhe vetëm për një...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...