E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Shkrihen kampionatet europiane, lind ‘Beneleague’

Lamtumirë Eredivisie dhe Jupiler Pro League!

Hollanda dhe Belgjika do të bashkohen për të formuar BeNeLeague-n.

Kjo u bë e ditur nga federata belge e cila në një njoftim konfirmoi vendimin e marrë unanimisht nga klubet belge për t’u bashkuar me rivalët holandezë dhe për të krijuar një kompeticion të vetëm të madh.

“Qëllimi është të sigurojmë stabilitet ekonomik për klubet e rangut të mesëm e të ulët dhe të rrisim ambiciet e klubeve të mëdha.”

Për momentin mbetet vetëm një mundësi, ajo e shkrirjes në një dhe një propozim për një marrëveshje zyrtare do të paraqitet së shpejti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...