E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

Bayern Munich

Champions/ Bayern – PSG, bavarezët pa gjahtarin Lewa, Parisi për hakmarrjen

Aksioni i së martës në Ligën e Kampionëve të UEFA-s pasohet nga një dyshe tjetër ndeshjesh spektakolare sonte, me një përsëritje të finales së...

Frikë te Bayerni, ngec rinovimi me yllin e ekipit

Bayern Munich duket se po has shumë vështirësi në rinovimin e kontratës me David Alaba. Nuk dihet ende nëse austriaku do të jetë më pjesë...

Bayern “shkatërroi” 8-2 Barcelonën, tekniku gjerman tregon çelësin e suksesit

Bayern Munich ka mundur mbrëmë Barcelonën me rezultatin e thellë 8-2. Kështu Bayern u kualifikua në gjysmëfinalen e ‘Champions League’, duke eliminuar katalanasit. Pas ndeshjes...

Sane i bashkohet klubin të Bayern, por ja sa pak do të paguhet

Bayern Munich ka mbyllur marrëveshjen për të marrë në skuadër futbollistin Leroy Sane. Sipas Bild, marrëveshja mes palëve është arritur për 47.5 milionë euro. Kjo...

Neuer rinovon kontratën me klubin e Bayern Munich

Portieri gjerman, Manuel Neuer ka rinovuar kontratën me klubin e Bayern Munich. Bëhet me dije se Neuer e ka rinovuar kontratën me klubin kampion të...

Nëse Niko Kovaç do të qëndronte te Bayern, Thomas Muller do të largohej. E tregon vetë sulmuesi

Bayern Munchen këtë vit është treguar një skuadër me oshilacione. Nuk e nisi aspak mirë sezonin nën drejtimin e Niko Kovaç, duke humbur edhe...

Blerja më e shtrenjtë në historinë e Bayern Munich, një futbollist i dëmtuar

Bayern Munich ka filluar revolucionin pas mbylljes së një epoke futbollistët. Gjermanët kanë investuar 80 milionë euro për të siguruar shërbimet e mbrojtësit kampion...

Plas ‘sherri’ tek Bayern Munich, trajneri-lojtarëve: Po më vjen fundi, ju jeni fajtorë

Trajneri i Bayerna Munich pas barazimit dramatik në shtëpi ndaj Dusseldorf, ka pasur një përplasje me lojtarët. Menjëherë pas kësaj sfide filluan thashethemet se...

Skandali me kontratën/Guardiola e ‘shiti’ Bayern Munich për milionat e Cityt

Javën e fundit “Football Leaks” ka treguar anën e errët të futbollit dhe të marrëveshjeve miliona euro që fshihen nga klubet dhe institucionet që...

Bayern Munich ‘thyhet’ nga kryeqytetasit, Hertha prek vendin e parë (Video)

Hertha Berlinit i ka shkaktuar humbjen e parë Bayern Munich në Bundesligë dhe tashmë ndodhet në vendin e parë me kryeqytetasit.  Skuadra nga Berlini...

Të fundit

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...

E fundit / Në komisariatin e Elbasanit me kokën e fashuar Pavlo Vuksani

Personi që u shfaq pak minuta më parë duke u shoqëruar nga efektivët e Policisë së Elbasanit për në komisariat është Pavlo Vuksani, i...

Video / Ambasadorët e huaj në Shqipëri video-mesazh: Mos e shisni votën

Ambasadorët e huaj të akredituar në vendin tonë kanë dalë me një video mesazh të përbashkët tre ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit,...