E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Neuer rinovon kontratën me klubin e Bayern Munich

Portieri gjerman, Manuel Neuer ka rinovuar kontratën me klubin e Bayern Munich.

Bëhet me dije se Neuer e ka rinovuar kontratën me klubin kampion të Gjermanisë, deri në vitin 2023. Kontrata, e cila skadon vitin e ardhshëm është zgjatur me dy sezone.

Nuk ka as presion dhe as tension për Alexander Nubel, që është zyrtarizuar prej kohësh. 23-vjeçari do të vijë në Mynih nga Shalke, rrugë që e përshkroi 9 vite më parë edhe Neuer, për t’u rritur përkrah njërit prej më të mirëve në botë dhe për të qenë gati në momentin kur 34-vjeçari të vendosë të largohet nga fusha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...