E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

bashkepunim

Në Shqipëri, bashkëpunimi politik është lajm i gabuar

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se mbledhja e Këshillit të Sigurimit ka kaluar shumë mirë dhe se ai është dakordësuar me presidentin Meta dhe...

Marrëveshja VV-LDK, Rama: Uroj të kemi një bashkëpunim sa më të dobishëm

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen që u arrit ditën e sotme mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, për krijimin e qeverisë së re të Kosovës. Rama...

Akuzohen për një seri vjedhjesh, arrestohen dy të rrezikshmit nga Lezha

Policia ka arrestuar dy të rinj nga Lezha të cilët ishin shpallur në kërkim, pasi dyshohen të jenë autorët e një sërë vjedhjeve. Në pranga...

Gjiganti botëror Amazon bashkëpunim me “Fundjavë Ndryshe”

Ka kaluar afro një muaj prej kur Shqipëria u prek nga tërmeti, i cili shkaktoi 51 viktima dhe shumë dëme materiale. Dhe sot ende...

Faton Shoshi zbulon arsyen përse nuk menaxhon më Ledri Vulën

Faton Shoshi, i cili është një nga menaxherët më të suksesshëm shqiptarë, ka qenë i ftuar së fundmi në emisionin "Review". Gjatë intervistës, Shoshi...

Aleati i Bashës i ‘shtrin dorën’ Ramës: Gati për bashkëpunim, s’e pyes opozitën

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është shprehur i gatshëm t’i shtrijë dorën e bashkëpunimit kryeministrit Rama për rindërtimin e qytetit të tij...

“Të zvogëlohen emetimet e dioksidit të karbonit”, Merkel: Duhet bashkëpunim

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje,...

Rama: I dashur Lulzim, eja të bashkëpunojmë

Kryeministri Edi Rama përmes dy postimeve në rrjetin social Twitter i ka bërë thirrje kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të bashkëpunojnë. “I dashur Lulzim,...

Kryetari i KLP: Eurojust do të bashkëpunojë me SPAK

Kryetari i KLP-së Gent Ibrahimi në ambientet e Eurojust në Hagë, takoi Presidentin e Eurojust Ladislav Hamran. Zoti Ibrahimi u shpreh se “kemi nënshkruar...

Rikthehet në muzikë Flori Mumajesi, paralajmëron bashkëpunimin e ri (Foto)

Pas një shkëputjeje relativisht të gjatë, këngëtari Flori Mumajesi i rikthehet muzikës me një bashkëpunim të ri. Ka qenë Shkurte Gashi ajo e cila e...

Të fundit

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...

31 Maji erdhi/ A do përfundojë sot Reforma Zgjedhore

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim deklaroi para pak ditësh se brenda 31 Majit duhet të përfundojë Reforma Zgjedhore. Ndërkohë sot në orën 17:00,...

Koronavirusi/ Mesazhi i rëndësishëm i Papa Françeskut

Në fjalimin e tij të parë nga dritarja e Bazilikës së Shen Pjetrit, pas 3 muaj izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit, Kreu...

Icardi kalon tek PSG, bëhet shitja e dytë më e shtrenjtë në historinë e Interit

Futbollisti Mauro Icardi është bërë zyrtarisht një lojtar i Paris Saint Germain, pasi Interi pranoi të ulte disi pretendimet ekonomike dhe kampionët e Francës...
WhatsApp KONTAKTO TT