E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

I fiksuar pas Mesjetës, kush është 28-vjeçari që goditi me shuplakë Macron

Zbardhen detaje të reja për personin i cili goditi me shuplakë Presidentin e Francës Emanuel Makron, gjest që u bë viral në rrjetet sociale.

Policia ka zbuluar se qytetari është një 28-vjeçar i fiksuar me stilin mesjetar, fans i Adolf Hitler që zotëron një kopje të Mein Kampf, librit për Adolf Hitlerin dhe jeton me nënën e tij.

I quajtur Damien Tarel, me flokë të gjatë dhe me syze u hodh në tokë nga truprojat pasi goditi presidentin dhe bërtiti: ‘Montjoie Saint Denis’, një britmë e vjetër e luftës mbretërore, ‘A Bas La Macronie’ (‘Poshtë Macronia’), shkruan Daily Mail.

Shkelja e rëndë e sigurisë ka lënë në hije fillimin e një ‘Tour de France’ të Macron, që synon të vlerësojë opinionin publik pas një viti bllokimesh dhe tërhoqi dënime nga i gjithë spektri politik.

Llogaria e tij në Instagram e tregon atë duke veshur forca të blinduara dhe duke përdorur shpata, duke pozuar në shiritat e sanës me rroba dhe një beretë kadifeje dhe të veshur me një përkrenare të përdorur në artin ushtarak japonez të Kendo.

Tarel menaxhoi një klub lokal të entuziastëve të arteve marciale të përqendruar në praktikën e arteve marciale historike evropiane, duke përfshirë edhe shpatën tradicionale.

Lexo edhe :   Goditi Macron me shuplakë, gjykata franceze dënon 28-vjeçarin

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...