E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

banore

Banorët kërkojnë rrugë prej 15 vitesh, Fiksi zgjidh problemin

Banorët e dy pallateve në Mali i Robit në Golem ankohen se kanë shumë vite (15) që kanë blerë apartamente të ndërtuara nga Shoqëria...

Tenderi 2 milion euro përplas institucionet për 4 vite, banorët mbeten pa ujë

Komuna Gradash, ka 4 vjet që ka nisur procedurën për një tender me objekt “Ndërtimi i Ujësjellësit të 15 fshatrave ” dhe nuk e...

Hokse, qyteza nepaleze ku të gjithë banorët kanë vetëm një veshkë

Hokse, është një qytet i vogël i vendosur në lindje të Katmandusë, kryeqytetit të Nepalit. Ai ka shtëpi karakteristike me tulla prej balte, dhe...

Përmbytjet në Sukth/ Kryebashkiakja e Durrësit debate me banorët (Video)

Banorët e zonës së Erzenit në Sukth, kanë debatuar me Kryebashkiaken e Durrësit Emirjano Sako, e cila ka shkuar të shohë nga afër situatën...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...

Banorët e Krushës të indinjuar me uljen e dënimit për kriminelin serb të luftës

Familjarë të personave të vrarë e të zhdukur nga Krusha e Madhe dhe Krusha e Vogël, por edhe banorë nga fshatra tjerë kanë protestuar...

Kina në alarm/ 57.2 milion banorë izolohen nga virusi misterioz

Si pasojë e virusit vdekjeprurës, 15 qytete në Kinë janë izoluar. Popullsia e këtyre qyteteve arrin në një total prej 57.2 milion banorësh. Në Wuhan, popullsia...

Greqi, protesta kundër mbipopullimit me migrantë

Banorët e tre ishujve grekë organizuan një protestë të mërkurën kundër mbipopullimit të kampeve të refugjatëve, duke kërkuar veprime nga qeveria për të lehtësuar...

Zbulohet minerali i çmuar, qyteti prej 100 mijë banorësh do të shkatërrohet

Një qytet i tërë do të shkatërrohet dhe popullsia e saj prej 100 mijë individësh do të shpërngulet forcërisht, nga zbulimi i një burimi...

Tërmeti/ Rama: Brenda 6-mujorit të parë, shumica e banorëve me banesa të reja

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar banorët e Mamurrasit të prekur nga tërmeti. Rama theksoi se brenda 6-mujorit të parë të vitit që...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...