E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Përmbytjet në Sukth/ Kryebashkiakja e Durrësit debate me banorët (Video)

Banorët e zonës së Erzenit në Sukth, kanë debatuar me Kryebashkiaken e Durrësit Emirjano Sako, e cila ka shkuar të shohë nga afër situatën e përmbytjeve.

Banorët i janë ankuar Sakos se shkak i përmbytjeve është dora e njeriut pasi sipas tyre Bashkia u kishte premtuar se do të merrnin 2 milion lekë për familje në vitin 2016 dhe sipas tyre ata nuk kanë marrë asgjë.

“Moj zonjë në 2016 u mbytëm, u shkatërruam komplet me gjithçka kishim, i rregulluam me forcat tona, nuk morëm asnjë lekë nga shteti. Ra tërmeti, i rregulluam prapë. Me 30 milionë lekë tani po më ikën truri nuk kam asnjë gjë tani”, shprehet një banore e revoltuar.

Nga ana tjetër, Sako u kthehet gazetarëve dhe u kërkon heqjen e kamerave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...