E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Etiketa

banesa

Merr flakë banesa në Korçë, plagoset një person

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një zjarri që përfshiu banesën ku jetonte. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Korçës, në...

Tragjike në Greqi/ Banesa përfshihet nga flakët, 16-vjeçari shqiptar humb jetën

Një 16-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen sot në Greqi, si pasojë e përfshirjes së banesës nga flakët. Sipas mediave në vendin fqinj, zjarri ra...

Merr flakë banesa në Sarandë, humb jetën 54-vjeçari

Një ngarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Sarandës. Si pasojë e zjarrit në një banesë ka gjetur vdekjen një 54-vjeçar,...

Merr flakë banesa në Vlorë, shpëton nëna me djalin

Mëngjesin e sotëm, një banesë është përfshirë nga flakët. Bëhet fjalë për një banesë 2-katëshe në lagjen Partizani në Vlorë. Brenda shtëpisë e cila ishte...

“Qentë do lehin, karvani do shkojë përpara”, Rama “thumbon” ashpër opozitën

Kryeministri Rama ka ‘thumbuar’ sërish opozitën, ndërsa ka publikuar pamje nga rindërtimi i shtëpive të dëmtuara në Shijak, nga tërmeti i vitit të kaluar. Ai...

IKMT prish 20 objekte në gjurmën e Unazës së Madhe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej mëngjesit të sotëm ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III...

IMT vijon shembjet në Astir, banorët: Veliaj kryemashtrues, bashkia lavatriçe e pastrimit të parave

Nuk ka qetësi për banorët e “Unazës së Madhe” në Tiranë. Sot, mjetet e IMT kanë zbarkuar në Astir për të vijuar me shembjen e...

“Prej rrënojave të tragjedisë, po lind një jetë e re”, Rama publikon pamjet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me anë të pamjeve, të disa nga kantiereve të rindërtimit të banesave të shkatërruara nga tërmeti i...

FOTO/ Ndërtesat e shkatërruara, 300 mijë të pastrehë nga shpërthimi në Liban

Guvernatori i Bejrutit, Marwan Aboud, njoftoi se rreth 300 mijë persona kanë mbetur të pastrehë, pas shpërthimit të fuqishëm që u regjistrua dje. Sipas tij,...

Përcillet për në banesën e fundit, nëna e kryeministrit Rama

Nëna e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Raportohet se për shkak të pandemisë, një numër i kufizuar njerëzish...

Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...