E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Tragjike në Greqi/ Banesa përfshihet nga flakët, 16-vjeçari shqiptar humb jetën

Një 16-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen sot në Greqi, si pasojë e përfshirjes së banesës nga flakët. Sipas mediave në vendin fqinj, zjarri ra rreth orës 11:00, për arsye që janë ende të paqarta.

Në shtëpi ishin tre fëmijë të moshës 16, 13 dhe 6 vjeç, nëna e tyre ishte në Shqipëri, ndërsa babai në punë.

Për fëmijët ishte duke u kujdesur tezja e tyre, e cila nuk ndodhej në shtëpi në momentin që ra zjarri. Gruaja u njoftua në telefon nga mbesa e saj, 13 vjeçe. Pas kësaj ajo shkoi në vendin e ngjarjes dhe tentoi që të nxirrte fëmijët jashtë. Dy prej tyre arriti që t’i shpëtonte, por nuk pati të njëjtin fat 16-vjeçari, i cili kishte dhe probleme me lëvizjen.

Kur zjarrfikësit u futën në banesë që të shuanin flakët, gjetën trupin e pajetë të të miturit në një nga dhomat. Shkaqet e zjarrit që shkaktoi tragjedi në familjen e 16-vjeçarit shqiptar pritet të zbardhen nga hetimi paraprak i kryer nga Departamenti Hetimor i Shërbimit Zjarrfikës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...