E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

Merr flakë banesa në Korçë, plagoset një person

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një zjarri që përfshiu banesën ku jetonte. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Korçës, në lagjen nr 5.

Mësohet se ngrohësja që përdorin familjarët që jetonin në këtë shtëpi ka bërë që mobiljet të marrin flakë.

Zjarri është përhapur masivisht në të gjithë shtëpinë, duke lënduar edhe një nga familjarët.

I plagosuri është dërguar në spitalin rajonal të Korçës ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa pjesëtarët e tjerë kanë dalë jashtë pallatit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Klopin nuk e mbajnë nervat, përplaset me trajnerin kundërshtar

Në sfidën e djeshme të Premier Ligës ku Liverpuli u mund në “Anfield” me rezultatin minimal 0-1 ndaj Bërnlit, në pushimin e këtij takimi...

Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar

Nga: Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër,...

Johnson jep alarmin: Varianti i ri i koronavirusit është më vdekjeprurës

Kryeminsitri britanik, Boris Johnson ka deklaruar se provat e hershme sugjerojnë se varianti i koronavirusit që u shfaq në vend mund të jetë 30%...

Navy Seals, kush është njësia me elitare e ushtrisë amerikane

Naby Seals u formua më 1 janar 1962. Kandidatët i nënshtrohen paraprakisht testevetë ashpra ku 80 për qind e tyre tërhiqen. Një ndër testet...

Itali, mjekët dhe infermierët marrin tretësirë kripe në vend të vaksinës

Disa punonjës të kujdesit shëndetësor kanë marrë gabimisht tretësirë kripe në vend të vaksinës së Pfizer’s anti-Covid. Një ngjarje e tillë ndodhi në spitalin e Rovereto. Personeli...