E enjte, 28 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

korce

Dëbora e parë për këtë vit zbardh vendin (FOTO)

Reshjet e para të dëborës kanë zbardhur një pjesë të vendit tonë. Në orët e para të mëngjesit, zonat malore në Qarkun e Korçës janë...

Korçë/I fiksuar pas ‘Tik Tok’-ut, u shtri në rrugë sikur e kishin vra*ë (FOTO)

Rrjetet sociale janë kthyer në burim aksidentesh, por edhe vetëvrasjesh. Mania për një video të klikueshme, ka detyruar njerëzit që të ndërmarrin nisma nga...

Hajdutët vjedhin paratë e Katedrales së Kishës në mes të Korçës 

Katedralja “Ringjallja e Krishtit” në Korçë, ka rënë pre e një grabitje, ku mësohet se është vjedhur një sasi e vogël parash. Dyshohet që...

Arrestohet infermieri i spitalit, kishte bërë namin me vjedhjet

Policia e Korçës, në sajë të operacionit të koduar "Farmacia", ka bërë të mundur arrestimin e një 43 vjeçari, me detyrë infermier pranë Urgjencës...

Nga Tirana në Korçë për të prishur koncertin e Bregoviçit

Dje, gjatë performancës së këngëtarit boshnjak Goran Bregoviç në Festën e Birrës në Korçë është hedhur gaz lotsjellës. Bregoviç nuk e ka ndalur performancën...

“Serbët doni ju? Mbajini ku*vat!”/ Gaz lotsjellës në koncertin e Goran Bregoviç

Koncerti aq shumë i përfolur i Goran Bregoviç në Korçë, ku për shkak të pjesëmarrjes së tij pati një anulim në masë të këngëtarëve...

“S’jam politikan”, këngëtari i fundit nga Kosova tërhiqet nga festa e birrës

Bashkia e Korçës konfirmoi më herët se vetëm këngëtari Shemsi Krasniqi nga grupi “Ilirët” do të jetë artisti i vetëm nga Kosova, që do...

Bregoviç në Korçë/ Ky është i vetmi këngëtar nga Kosova që do ngjitet në skenë

Prania e këngëtarit Goran Bregoviç në festivalin e famshëm të birrës në Korçë, shkaktoi shumë pakënaqësi tek shqiptarët. Duke qenë se mendohet se Bregovic...

Bregoviç në Korçë/Zeka: Pas tij qëndrojnë biznese që financohen nga Beogradi

Gazetari i njohur Milaim Zeka është përfshirë në debatin e fortë që ka shpërthyer gjatë ditëve të fundit, sa i takon pjesëmarrjes së Goran...

S’kanë fund largimet/Dorëhiqet kupola e PD-së Korçë dhe 51 anëtarë

Në shenjë pakënaqësie nga Lulzim Basha në drejtimin e PD-së, dhe në mungesë të reflektimit të tij, 51 anëtarë kanë vendosur të largohen nga...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...