E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Zbardhen përgjimet telefonike pas vrasjes makabre të çiftit Pasho (Detajet)

Mediat Italiane, kanë zbardhur orët e fundit përgjimet telefonike që autoritetet policore italiane kanë bërë në telefonin e 36-vjeçares Elona Kalesha, ish e fejuara e Taulant Pashos, djalit të Shpëtim e Teuta Pashos, trupat e të cilëve u gjetën të masakruar në katër valixhe pesë vite pas zhdukjes së tyre më 2 nëntor 2015.

Një ditë pas gjetjes së valixhes së katërt me pjesët e copëtuara të trupave të çiftit shqiptar, Elona Kalesha rreth orës 20.00 të mbrëmjes telefonohet nga Gaia, e fejuara e vëllait të saj, e cila e pyet se kush është personi i dyshuar për këtë vrasje.

“Shumë veta po më shkruajnë, thotë Elona, por dihet që është ai, djali i tyre i ka vrarë, Taulanti. E di dhe vëllai i Shpëtimit këtë gjë. Ai gjithmonë thoshte që Taulanti i ka vrarë, Taulanti as nuk i kërkonte prindërit e tij… si është e mundur të mos i kërkosh prindërit e zhdukur.. Ai ka qënë përherë një person i dhunshëm me prindërit i tërhiqte zvarrë me motorr”, thotë Elona Kalesha në bisedën me kunatën e saj Gaia.

Por, nga ana tjetër motrat Pasho akuzojnë Elonën si autore të krimit ndaj prindërve. Dorina Pasho në një bisedë telefonike me një mikeshën e saj shqiptare thotë: “Unë jam e bindur e do them që e ka bërë Elona, jo vëllai im”.

Elona Kalesha, mbetet deri më tani e akuzuara e vetme për vrasje të dyfishtë, dhunim të trupave të viktimave si dhe fshehjen e tyre.

Ekspertiza mjeko ligjore ka konfirmuar zyrtarisht se një pjesë e trupave të copëtuar e të gjetura në katër valixhe të hedhura në autostradën Firenze-Piza, janë të Shpëtim e Teuta Pasho. Raporti mjeko ligjor, erdhi pas krahasimit të analizave të trupave me ato të dy vajzave të tyre Dorina e Viktoria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...