E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

avokatit

VIDEO/ Ekzekutimi i avokatit në Elbasan, autorit i mjaftojnë disa sekonda

Në 22 Mars të vitit 2019, në ambientet e një lokali në qendër të qytetit të Elbasanit u ekzekutua avokati Ravik Gurra. Në videon e...

“E përshëndeti para se ta ekzekutonte”, kamerat kapin vrasësin e avokatit

Asnjë i dyshuar për vrasjen mafioze të avokatit në qendër të Elbasanit. Ravik Gurra, prej 10 vitesh avokat, u qëllua me dy plumba në...

Fotolajm/ Ekzekutimi mafioz i avokatit në Elbasan, ja ku ndodhet Ardi Veliu

Rreth orës 19:30 minuta të kësaj të premteje, qyteti i Elbasanit u trondit nga një tjetër vrasje, ku viktimë mbeti avokati i Emiljano Shullazit...

A do përfundojë në burg Xhisiela? Habit me deklaratën avokati i Rexhep Rrajës

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në burg djalin e deputetit të PS-së, Rexhep Raja. Më një dalje për media avokati i tij,...

Shqiptarja i bën ‘gropën’ vetes, si ia shiti foshnjën avokatit homoseksual

Përfundon pas hekurave një grua shqiptare, 31 vjeçare, e cila i shiti foshnjën e saj ende pa lindur një avokati të njohur në Itali,...

“E dëbuat, nuk i besuat atij dhe tani e vranë”, rrëfimi pikëllues i avokatit të Majollarit në Suedi

Për vrasjen e dy netëve më parë që tronditi Tiranën kanë shkruan edhe mediat suedeze. Në një artikull të publikuar nga këta të fundit,...

Trump në telashe, FBI-ja konfiskon dokumente të avokatit të tij personal

Agjentët e Byrosë Federale të Hetimeve, të pajisur me autorizime të gjykatës, konfiskuan dokumente të avokatit personal të presidentit Donald Trump, Michael Cohen, në...

Gruaja e avokatit të Berishës jashtë vettingut, ja pasuria e “çmendur” e çiftit Fana

Reforma në drejtësi ka “skualifikuar” shumë  gjyqtarë dhe prokurorë, të cilët i janë shmangur procesit të vettingut. Të larguarit nga sistemi gjyqësor për shkak...

Video/Vrasja e avokatit gangster, roli i bosëve të mafies shqiptare

Një avokat i shquar dhe i njohur si gangster, u qëllua për vdekje jashtë restorantit të tij në Melburn në vitin 2016, pasi ai...

“S’doja ta vrisja, më kërcënoi një person i pushtetshëm”, flet vrasësi shqiptar i avokatit grek

Lavdimir Brahimaj është shqiptari i arrestuar për vrasjen e avokatit grek Mixalis Zafeiropoulos, ngjarje e ndodhur në Athinë më 12 Tetor 2017. Nga burgu,...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...