E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

avokatit

Kandidati për KLGJ, letër Kuvendit: Ma punuan, dyshime ndaj avokatit!

Altin Hazizaj, kandidat në Këshillin e Lartë Gjyqësor ka dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë, lidhur me akuzat e opozitës se ka gënjyer në...

Heqja e mandatit, KQZ rrëzon kërkesën e avokatit të Aqif Rakipit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e avokatit të Aqif Rakipi, Theodhori Sollaku, i cili kërkoi të pezullohet kërkesa e prokurorisë. KQZ u mblodh...

Media italiane: Trupi i pajetë mund të mos jetë i avokatit shqiptar. Dyshohet se është rrëmbyer

Mediat italiane sërish kanë rikthyer në vëmendjen e tyre misterin e zhdukjes së avokatit shqiptar Besnik Muço që me datën 2 nëntor. Në artikullin...

Zhdukja misterioze e avokatit/ Historia e tij si refugjat politik, pistat e hetimit dhe ankthi i familjes

Historia e tij nis në Shqipëri, Atdheun i tij, për të arritur në Itali, ku për shumë vite ishte vendi i tij i adoptimit....

Të fundit

Skandali në Berat, Kushi: E pafalshme që persona të tillë të hyjnë në shkollë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dënuar skandalin në Berat, sa i takon rikthimit në detyrë të mësuesit të dënuar për pedofili. Ministrja, me...

U rikthye në detyrë, merret vendimi për mësuesin e akuzuar për pedofili

Pas lajmit që bëri bujë në media lidhur me rikthimin e një mësuesi në detyrë, i cili ka qenë i dënuar më parë për...

Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!

Nga: Pajtim Bello  Beteja mes Lulzimit dhe Saliut ka hyrë në një fazë të nxehtë. Tonet janë ngritur, gjuha është ashpërsuar dhe zinxhiri i gojëve...

Konkurrenti i “Love Story”: Vajzat duan krudo, janë rritur me trahana e fasule

Andi është një nga konkurrentët e "Love Story", i cili së fundmi ka bërë një prezantim të vetes përmes një klipi. Videoja e tij...

Bota në gatishmëri të lartë për variantin e koronavirusit Omicron

Autoritetet shëndetësore holandeze po hetojnë nëse 61 persona që udhëtonin nga Afrika e Jugut, të cilët rezultuan pozitivë për Covid-19 të premten, ishin infektuar...