E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

VIDEO/ Ekzekutimi i avokatit në Elbasan, autorit i mjaftojnë disa sekonda

Në 22 Mars të vitit 2019, në ambientet e një lokali në qendër të qytetit të Elbasanit u ekzekutua avokati Ravik Gurra.

Në videon e siguruar nga opinion.al duket autori i cili del nga një automjet, dhe për disa sekonda futet në lokal dhe më pas rikthehet për t’u larguar po me të njëjtin automjet.

E gjithë ngjarja ka ndodhur brenda pak sekondave, ç’ka do të thotë se autorët kishin studiuar mirë lëvizjet e viktimës dhe se si do të largoheshin.

Dy plumba në kokë e lanë të vdekur në vend avokatin Gurra i cili në ato momente ishte në shoqërinë e dy personave.

Disa minuta pas ekzekutimit policia gjeti një automjet të djegur afër daljes së Elbasanit i cili dyshohet se ishte përdorur nga vrasësit për t’u larguar.

Ravik Gurra ishte avokat i familjes Çapja në Elbasan dhe Emiljano Shullazit. Vrasja e tij dyshohet se mund të ketë ardhur si pasojë e shërbimit të tij ndaj këtyre klientëve por këto mbeten vetëm hipoteza.

Pas më shumë se një viti pas ngjarjes, ajo ka mbetur pa autor dhe pa motiv./Opinion

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Më erdhi fatura 284 mijë lekë”, Ujësjellësi: Gabim nga punonjësit, u shkarkuan

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...