E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

avionit

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

SHBA: Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit F-35

Administrata e Presidentit Trump tha të mërkurën se Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit të avionëve amerikanë F-35, një deklaratë që...

Avionit i bllokohen rrotat e para, piloti e ul në mënyrë spektakolare (Video)

Një pilot në Mianmar është shndërruar në hero, pasi ka arritur të ulë avionin pa rrotat e para duke bërë që asnjë nga 89...

Dalin pamjet/ Grabitësit me armë në shkallët e avionit, njëri prej tyre pa maskë (Foto)

E menduar dhe e planifikuar në detaje ashtu si në një film aksion që mund ta kemi parë me qindra herë në TV. Gjithçka...

Momente tmerri, publikohet videoja e kapur nga brenda avionit që përplaset në pyll

Një video shokuese e kapur nga një pasagjer tregon momentin kur një Cessna 206 u shkëput nga qielli dhe u përplas menjëherë më pas...

Sekretet e komunizmit shqiptar: Historia e avionit me pasagjerë, që u mor peng në Greqi

Ulja në Vlorë në vitin 1969, e një avioni grek pasagjerësh, është një nga historitë më sekrete të epokës komuniste në Shqipëri. Pamjet i...

Zhdukja e avionit, eksperti: Ja pse ka gisht Rusia në rrëzimin e tij!

Këtë javë, Ghyslain Wattrelos, i cili humbi gruan dhe dy fëmijët e tij në avionin e zhdukur MH370, tha se po bëhet një hetim...

FOTO/ U përpi nga dritarja e avionit, njihuni me gruan që humbi jetën në luftë me ajrin

Vdekja e një pasagjereje e cila u përpi nga dritarja e avionit është viktima e parë e aksidentit në një rekord nëntëvjeçar në një...

Mister shkaqet e rrëzimit të avionit ushtarak në Turqi, dyshohet për viktima

Një avion ushtarak është rrëzuar në qytezën Gulsehir të provincës Nevsehir në pjesën qendrore të Turqisë. Sipas të dhënavet ë sigurara nga AA, avioni ka...

Video/“Pse shkon poshtë? E hëngrëm…”, sherri mes pilotëve para rrëzimit të avionit rus

Janë zbardhur fjalët e fundit të shkëmbyer në kabinën e avionit rus, që u rrezua më 11 shkurt të këtij, duke lënë të vdekur...

Të fundit

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...