E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

arritjet

“Ndalova ndarjen e Kosovës”, Haradinaj: Në 2 vite qeverisje forcova ekonominë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet se qeverisja e tij në këto dy vite ka qenë sfiduese. Në një intervistë për “Ekonomia Online”, Haradinaj thotë...

“Refuzoj në mënyrën më absolute”/ Bamir Topi “sfidon” Ramën

Ish-presidenti Bamir Topi është pyetur nëse ka ndonjë këshillë për t’i dhënë kryeministrit Edi Rama, por refuzoi. I ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Aktualitet”, Topi...

Berisha: Arritjet e Kosovës në 4 vjet, Rama nuk i realizoi në 6 vite

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përgëzuar Kosovën për inaugurimin e autostradës Prishtinë - Shkup, të cilën e konsideron si një arritje të veçantë jo vetëm...

Meta tjetër apel: Reflektoni para se dëmet e krizës të rrezikojnë arritjet e 30 viteve

Presidenti Ilir Meta ka bërë një tjetër apel ndaj të gjitha palëve përgjegjëse për krizën në vend, teksa kërkon reflektimin e tyre për t’u...

Dha dorëheqjen Ervin Demo/ Nuk flet për plagjiaturën, por për arritjet e PS-së

Zëvendësministri i Arsimit Ervin Demo ka dhënë dorëheqjen. Largimi i tij vjen pas denoncimit të studiuesit, Taulant Muka, i cili publikoi dy raste plagjiature...

Shkodra nën pushtetin e bandave, Xhafaj mburret me arritjet personale

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka prezantuar shifrat e policisë për arritjet që kjo e fundit...

Kosova prezanton para BE-së arritjet e dialogut me Serbinë

Koordinatori i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Avni Arifi, tha për Radion Evropa e Lirë se delegacioni kosovar do të bëjë sot...

Albana Vokshi: Dy zonja nga Cërriku zhbënë arritjet imagjinare të Ramës në shëndetësi

Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, ka reaguar pas bashkëbisedimit që kryeministri Rama ka zhvilluar ditën e sotme me qytetarët e Elbasanit. Teksa i referohet...

Video/Rama i tregon arritjet, Juncker: Jam i uritur!

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker dhe eurokomisioneri Johanes Hahn ndodhen në një vizitë zyrtare  në Tiranë. Pas  takimit me dyer të mbyllura në...

Berisha flet për ‘sukseset’ e operacionit “Forca e Krimit”: Ja arritjet e radhës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar punën e Policisë së Shtetit, teksa u referohet ngjarjeve të fundit, të ndodhura në Tiranë, ku u vra Emiljano...

Të fundit

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...