E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Berisha flet për ‘sukseset’ e operacionit “Forca e Krimit”: Ja arritjet e radhës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar punën e Policisë së Shtetit, teksa u referohet ngjarjeve të fundit, të ndodhura në Tiranë, ku u vra Emiljano Boçi dhe në Fushë Krujë.

Jo vetëm kaq, por deputeti demokrat e konsideron Fushë Krujën “kryeqytetin evropian të eksplozioneve”.

Në fund, Berisha ironizon mos-kapjen e autorëve, teksa shkruan se ata “u nisën me pushime”.

“Operacioni “Forca e Krimit” shenon arritjet e radhes:

– Atentat vdekjeprures ne Tirane, nje i vrare dhe tjetri i plagosur rende.

– Eksploziv ne biznesin e radhes ne kryeqytetin europian te ekplozioneve, Fushe-Kruje.

Autoret u nisen me pushime! Sb”, shkruan Berisha në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...