E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Armando Subashi

Paralajmërohet furtunë në institucione/A po kërkohet koka e Subashit në Fier?

Dje, deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste, Petro Koçi, ka bërë një deklaratë të fortë, teksa në një postim në rrjetet e tij sociale...

Djegia e plehrave në Fier, Subashi nxjerr prapaskenat

Kryedemokrati Basha, ka ngritur shqetësimin për situatën e djegies së mbeturinave në Fier. Ai shprehet me anë të disa postimeve në Twitter se sot...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Ku gabuan fitimtarët dhe si Armando Subashi rrezikoi fitoren e Ramës

Nga: Dritan Hila Zakoni e do që të gjykohen humbësit. E megjithatë shpesh të ndihmon fati të jesh fitimtar. Sepse fitorja dhe humbja është e...

E pritën me protesta/ Rama inspekton punimet e rrugës në Fier

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme qytetin e Fierit, ku ka inspektuar projektin e Unazës së Vjetër të qytetit, që do të...

Armando Subashi flet për rikandidimin: Ja projektet e mandatit të dytë

Kryebashkiaku i Fierit tregon për 'Tema' problemet dhe pikat e forta të tij në katër vjet drejtim si dhe objektivat e reja. Kryetari i Bashkisë...

Paqe në politikë/ Rama publikon foton e Bashës dhe e përgëzon

Kryeministri Edi Rama duket se është frymëzuar sot jo vetëm nga fitorja e medaljes së arit nga peshëngritësja Romela Begaj, por edhe nga vetë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...