E pritën me protesta/ Rama inspekton punimet e rrugës në Fier

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme qytetin e Fierit, ku ka inspektuar projektin e Unazës së Vjetër të qytetit, që do të rehabilitohet tërësisht.

Kreu i qeverisë u shoqërua nga kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi i cili i shpjegoi kryeministrit në lidhje me e ecurinë e punimeve.

Subashi tha se janë kryer kanalizimet, do shtrohen trotuaret dhe fasadat, si dhe do të ketë mini-sheshe të vogla për banorët e pallateve.

Rama: E lehtëson trafikun?

Subashi: Po e lehtëson trafikun iu jep shumë zhvillim edhe bizneseve. Afati për përfundimin është në nëntor, por besoj që përfundon deri në shtator sepse edhe gjatë kësaj periudhe këta e kanë vazhduar punënë.

Rama: Mbusheni me lule me shkurre

Subashi: Po, po se e mbajnë ato

Por vizita e Ramës në Fier nuk ka kaluar aq lehtë, pasi disa qytetarë kanë dalë në rrugë duke protestuar ndaj ardhjes së tij. Në mesin e protestuesve ishin edhe disa naftëtarë të cilët kërkonin të merrnin pagën e luftës, që sipas tyre iu ishte premtuar nga qeveria por që nuk iu ishte.

“Rama ik”/ Kryeministri pritet me protesta në Fier, ndërhyn policia