E martë, 24 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

punimet

Ëndërr shumëvjeçare për dibranët, Rama zbulon çfarë do ndodhë verën e ardhshme

Rruga e Arbrit aq shumë e diskutuar, tashmë po merr formën e shumëpritur. Punimet në Rrugën e Arbrit po ecin me ritme të shpejta....

“Rruga e Durrësit” do të kthehet me një kalim si portë hyrëse e Tiranës

Bashkia e Tiranës bën me dije se punimet në “Rrugën e Durrësit” janë drejt fundit dhe se aksi do të rihapet shpejt për qarkullim. Mësohet...

Nis asfaltimi në bypass-in e Vlorës/ Balluku: Objektiv përfundimi në shkurt 2021

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka inspektuar sot nga afër ecurinë e punimeve në bypass-in e Vlorës, ku ka nisur edhe asfaltimi...

VIDEO/ Rama inspekton punimet në segmentin e tretë të lumit të Vlorës

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot sërish në Vlorë, ku ka inspektuar punimet në segmentin e tretë të lumit të qytetit. Ai ka qenë i...

“80% e punimeve kanë përfunduar”, Rama inspekton punimet në kantierin ‘Lungomare 2’

Pas inspektimit të punimeve në Fier, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe në Vlorë ku ka inspektuar punimet në kantierin e Lungomare 2. Kreu i...

E pritën me protesta/ Rama inspekton punimet e rrugës në Fier

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme qytetin e Fierit, ku ka inspektuar projektin e Unazës së Vjetër të qytetit, që do të...

Tirana pa energji dy ditët e ardhshme, zonat dhe oraret

Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet shkëputje e energjisë në disa zona në Tiranë. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka njoftuar se më...

TAP nis së shpejti ndërtimin e seksionit detar nga bregdeti italian

Seksioni nëndetar i tubacionit Trans Adriatik (TAP) nga brigjet italiane do të fillojë së shpejti, raporton media azere Trend duke cituar një deklaratë të...

Nis ndërtimi i ‘Unazës Bujqësore të Elbasanit’/ Balla: Ja kur do jetë gati

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka qenë i pranishëm në nisjen e punimeve për ndërtimin e “Unazës Bujqësore të Elbasanit”. Kjo rrugë...

NATO tjetër bazë të saj në Shqipëri, ja kur pritet të nisin punimet

Pas bazës ajrore vjen një tjetër propozim për NATO-n: Aleanca mund të ndërtojë bazën e saj detare në Shqipëri. Bëhet fjalë për Pashalimanin, bazën...

Të fundit

Nga dollari tek euro: Si i morën emrat e tyre 6 monedhat kryesore të botës

Kur mendoni vërtet mbi to, paratë janë shumë të çuditshme. Kjo është ndoshta arsyeja pse nuk e bëjmë zakonisht këtë gjë. Gjëja e fundit...

Lufta kundër krimit të organizuar e korrupsionit, Kim: SHBA mbështet Shqipërinë

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka marrë pjesë në Seminarin e OSBE-së mbi "Adresimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit nëpërmjet Ripërdorimit...

Ndoka: Covid-in do e ‘luftoja’ më mirë se Manastirliu

Për ish-Ministrin e Shëndetësisë, Nard Ndoka, pandemia e Covid-19 në vend nuk është menaxhuar siç duhet. Ai tha se me nje kryeministër si Rama, nuk...

Rritet frikshëm kurba në Itali, 853 viktima nga Covid-19 brenda 24 orëve

Situata epidemiologjike e Covid-19 vijon të jetë kritike në Itali, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 853 viktima. Në vendin fqinj, janë kryer...

Humbi mikun e dashur, mesazhi prekës nga presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka cilësuar lajm tronditës ndarjen nga jeta të mikut të tij Arjan Kuçi, të cilit i ka dedikuar...