Bilanci/ Koronavirusi shënon 4 viktima të tjera në Maqedoninë e Veriut

Muaji maj nuk duket të ketë nisur dhe aq mirë për Maqedoninë e Veriut, e cila ka regjistruar edhe 4 viktima të tjera nga koronavirusi.

Kështu shkon në 81 numri total i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 në vendin fqinj. Mediat vendase bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë realizuar 362 teste, prej të cilave 29 kanë rezultuar pozitive.

Që nga shpërthimi i koronavirusit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjithsej 1,494 raste pozitive, prej të cilave 606 raste janë aktive

69 pacient janë kuruar brenda 24 orëve: 18 nga Shkupi, 36 nga Kumanova, nga një në Dibër, Shtip dhe Gjevgjeli si dhe 10 pacientë në Shtip. Numri i përgjithshëm i personave të shëruar nga Covid-19 tashmë shkon në 807.