E shtunë, 19 Shtator, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

arena kombetare

VIP-at që ishin të pranishëm mbrëmë në “Arenën Kombëtare”

Mbrëmjen e kaluar u zhvillua ndeshja e parë në stadiumin e ri “Arena Kombëtare” mes Shqipërisë dhe Francës. Megjithëse ndeshja përfundoi në favor të skuadrës...

“S’do paguhem 180 mijë €”/ Çim Peka i përgjigjet Gjebreas: Këndo si për Enverin

Kohët e fundit ka qarkulluar në media lajmi se Ardit Gjebrea do të paguhet 180 mijë euro për të kënduar në ceremoninë e inaugurimit...

Konfirmohet nga UEFA, Shqipëri-Francë do të luhet në “Arenën Kombëtare”

UEFA ka konfirmuar se ndeshja Shqipëri-Francë do të luhet në stadiumin “Arena Kombëtare”. Pas ndeshjes testuese që u luajt mbrëmë, mes Vllaznisë dhe Apolonisë në...

Gjendet stadiumi i ngjashëm me “Arenën Kombëtare”/ Zbuloni ku ndodhet

“Arena Kombëtare” tashmë ka marrë emrin “Air Albania Stadium” dhe duket se nuk është stadium unik. E përditshmja spanjolle “As”, pretendon se impianti, i cili...

Video/ Brenda stadiumit “Arena Kombëtare”, Rama publikon pamjet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme pamje nga brenda stadiumit të ri “Arena Kombëtare”. Me çfarë shihet në videon e postuar në “Facebook”-un...

“Me të futme”/ Braçe thumbon FSHF-në për çmimet e kripura të biletave

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar në lidhje me shitjen e biletave për ndeshjen e kombëtares kundër Francës, që do të luhet në “Arenën Kombëtare”. Shumë...

“Arena Kombëtare”, shtyhet ndeshja testuese Vllaznia-Apolonia

Si ndeshje testuese përpara inaugurimit zyrtar të Arenës Kombëtare ishte caktuar ajo mes Vllaznisë dhe Apolonisë. Një kusht ky përpara se UEFA të japë dritën...

FSHF sqaron nëse Shqipëri-Francë do të luhet në ‘Arenën Kombëtare’ apo jo

Drejtori i zyrës së PR-it të FSHF-së, Andi Verçani ka reaguar pas diskutimeve të lindura, nëse ndeshja Shqipëri-Francë do të luhet në stadiumin “Arena...

Euro 2020/ Macron mund të vizitojë Tiranën për ndeshjen Shqipëri-Francë

Ndeshja Shqipëri-Francë e cila do të luhet në 17 nëntor rrezikon të mos zhvillohet në stadiumin e ri “Arena Kombëtare”. Sipas RTSH-së, të dërguarit...

“Arena Kombëtare” gati për ndeshjen me Francën në 17 nëntor

Stadiumi “Arena Kombëtare” pritet që të jetë gati për ndeshjen e Kombëtares Shqiptare me Francën më datën 17 nëntor. Punimet e fundit që gjithçka...

Të fundit

Komandanti iranian paralajmëron SHBA-në për hakmarrje për ekzekutimin e Soleimanit

Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Hossein Salami, ka paralajmëruar se do të marrë hak ndaj të gjithë personave të përfshirë në vrasjen e...

Bilanci/ Sërish numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

A na mbrojnë syzet nga koronavirusi? Çfarë thonë ekspertët

Nga Simon Kolstoe “The Conversation” Studiuesit në Kinë, kanë zbuluar se njerëzit që mbajnë syze, duket se janë më pak të rrezikuar për t’u prekur...

VIDEO/ Situata dramatike në Greqi, momenti kur i moshuari i shpëton mbytjes

Cikloni “Ianis” e ka futur shtetin grek në një situatë tepër të vështirë, teksa dy persona deri më tani kanë humbur jetën si pasojë...

FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar ditën e sotme këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Bëhet me dije se këngëtarja nga Kosova është kapur me...